Atletické závody prověřily zdatnost žáků základních škol

Lovosice
- Kulaté jubileum oslavily atletické závody pro děti a mládež od šestých do devátých tříd základních škol. V Lovosicích proběhl již 50. ročník Poháru rozhlasu. Pro zlaté medaile a účast v krajském finále si v kategorii nad 13 let doběhla dvě družstva z Litoměřic, a to chlapci ze ZŠ U Stadionu a děvčata ze školy Ladova. V kategorii mladších žáků zvítězili chlapci ze Základní školy v ulici Boženy Němcové z Litoměřic a děvčata ze Základní školy z Jungmannovy ulice v Roudnici nad Labem.

Terezínem létaly cihly. Proběhla netradiční sportovní událost

Terezín
- Že nemůže být hod cihlou sportovní disciplínou? Ale může. To dokázali v sobotu 19. května v Ravelinu XVIII pořadatelé netradiční sportovně kulturní události Terezínská cihla. Hod do dálky terezínskou cihlou „šancovkou“ je závod pro muže a ženy všech věkových kategorií. Letošní druhý ročník okořenila i soutěž mezi týmy HK Lovosice a Slavoj Litoměřice.

Mladí zastupitelé z Litoměřic myslí především na bezpečnost

Litoměřice
- Především na bezpečnost myslí mladí zastupitelé z Litoměřic, a proto se chopili projektu Mládež pro udržitelný život od organizace Škola pro udržitelný život. Společně vybrali místo, které má v oblasti bezpečí určité nedostatky, a to uličku mezi panelovými domy v ulici Kosmonautů. V místě pak díky jejich nápadu přibylo osvětlení a skákací panák pro děti. Ulička byla slavnostně otevřena 17. května za účasti zástupců radnice.

Roudnické kino Sokol po opravách pokračuje s programem

Roudnice nad Labem
- Po zimní pauze pokračuje roudnické kino Sokol v nové sezoně s vylepšeným kabátem. Nadšencům a podporovatelům kina se z naspořených peněz podařilo v uplynulých měsících vybudovat WC pro osoby se sníženou schopností pohybu, opravit střechu, dobudovat mnoho bezpečnostních prvků, opravit dvě místnosti v dezolátním stavu nebo přečalounit část poškozených sedaček. Proto neváhejte a kino navštivte. I tak můžete provozovatelům vyjádřit podporu.

Sedm zraněných. To je bilance víkendových dopravních nehod

Litoměřicko
- Během uplynulého víkendu vyjížděli dopravní policisté v litoměřickém okrese k osmi dopravním nehodám, při kterých bylo zraněno sedm osob. Hlavními příčinami nehod bylo nedání přednosti v jízdě, nesprávné předjíždění, nesprávný způsob jízdy a další příčiny. Ani u jednoho z řidičů nebylo zjištěno, že by řídil pod vlivem alkoholu. Celková škoda na majetku a vozidlech byla odhadnuta na 607 tisíc korun.

Dopravu v Roudnici komplikuje další plánovaná rekonstrukce

Roudnice nad Labem
- Řidiče, projíždějící Roudnicí nad Labem, čekají další dopravní komplikace a zdržení. V pondělí 21. května začala další etapa plánované rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici a došlo k úplnému uzavření průjezdu mezi kruhovými objezdy na Špindlerově třídě. Vzhledem k nepozornosti a neohleduplnosti řidičů nebude tato komunikace průjezdná ani pro autobusy a vozidla záchranné služby. Pro průjezd Roudnicí mohou řidiči využít značené objízdné trasy.