Porotci, těšte se. Vína čekají

Litoměřice - Vinařské Litoměřice klepou na dveře. Oblíbená prodejní výstava vín se uskuteční ve dnech 13. a 14. dubna v Domě kultury a Kongresovém centru gotického hradu. Výstavě bude příští týden předcházet soutěž vín. Na roztřídění vzorků pro 15 hodnotitelských komisí se včera podílela i Viktorie Rynešová, brigádnice hlavního pořadatele, jímž je Ortopedické centrum v Ústí nad Labem. Degustátoři budou tentokrát posuzovat celkem 648 vzorků vín od 113 vinařství a vinařů z devíti zemí.

Dva vandaly zadržela policie

Roudnice nad Labem - Městští strážníci zadrželi dva muže z Roudnice nad Labem, kteří krátce předtím poškodili okapový svod na jedné ze zdejších nemovitostí a porazili několik odpadkových košů a laviček. Dotyční byli předáni k dalším opatřením Policii ČR.

Nezamkli. Zloděj si vzal, co chtěl

Lovosice - Policisté pátrají po neznámém pachateli, který vnikl do rodinného domu u Lovosic. V nočních hodinách neuzamčenou brankou vnikl neuzamčenými vstupními dveřmi do předsíně domu, kde odcizil peníze, kabelky a mobilní telefony.

Kino Sokol začne jarní sezonu

Roudnice nad Labem - TJ Sokol připravuje na duben seriál jarních akcí pro kino Sokol. V sobotu 4. dubna od 15 hodin promítne filmy Expediční kamery a na 14. dubna od 20 hodin chystá komedii Charleyova teta v podání ochotnického divadla Loď.

Farmářské trhy ve městě pokračují

Litoměřice - Radní trvají na tom, aby farmářské trhy ve městě pokračovaly. Stane se tak ve spolupráci se společností Zahrada Čech, ale pořadatelem bude Stanislav Koukolíček z Velvar. Podle jeho slov by se měly otevřít už 14. dubna opět na Kostelním náměstí, ale po skončení revitalizace městské tržnice se patrně 1. června přesunou tam.

Farmářské trhy v Litoměřicích

Děti půjdou po stopách Foglara

Litoměřice
- Knihovna K. H. Máchy zve v pátek od 18.30 na zábavně naučnou akci pro rodiny s dětmi, na které je čeká večer plný dobrodružství, soutěžení a hlavně zábavy ve stylu Rychlých šípů. Společně prozkoumají litoměřická místa stínů, zkusí najít Velkého Vonta nebo vysvobodit ježka z klece a připomenou si tak významné výročí 80 let slavného komiksu.

Baskeťáci z Masaryčky postoupili do krajského kola

Litoměřice
- Obě okresní kola v basketbalu žáků a žákyň 8. 9. tříd ovládla Masarykova ZŠ. Obě družstva si tak vybojovala postup do kola krajského, které se v dívčí kategorii odehraje 27. března na ZŠ U Stadionu v Litoměřicích, v chlapecké o den později na ZŠ Mírová v Ústí nad Labem.