U Litochovic nad Labem shořela dodávka, škoda je půl milionu

Litochovice n. L. – Lovosičtí hasiči vyjeli včera (1.6.) dopoledne do Litochovic nad Labem k požáru dodávky. „Požár dodávku převážející klimatizační jednotky zachvátil celou. Nikdo nebyl zraněn," informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan a doplnil, že příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci auta. Na místě lovosickým hasičům pomáhali také dobrovolní hasiči z Chotiměře. Škoda na ohořelé dodávce je 500 tisíc korun.

Hasiči ve Lkáni chtějí defibrilátor

Lkáň – Lkánští dobrovolní hasiči společně s obecním úřadem a spolkem Dagmar pořádají seminář o zacházení s defibrilátorem, který by si hasiči zároveň chtěli pořídit. Seminář se koná 17. června od 16 hodin a přijít mohou také obyvatelé Lkáně.

V Terezíně našli zraněné kotě

Ztracené kotě.Terezín – Ve středu bylo v Terezíně nalezeno zraněné koťátko (na snímku od MÚ Terezín). Nyní je v péči veterináře, ale pokud by někdo o opuštěné koťátko projevil zájem, může se o něj přihlásit na Městském úřadě v Terezíně nebo na služebně místního strážníka Tomáše Rotbauera.

Poběží, aby pomohli hospici

Litoměřice – Zdejší Hospic sv. Štěpána pořádá v sobotu 3. června 3. ročník Běhu pro hospic. Registrace on-line již vypršela, ale na místě má šanci se zapsat ještě asi 50 běžců. Kapacita závodu, kde nehraje roli vítězství, ale účast, je 650 běžců. Startovné na tratě od jednoho do devíti kilometrů poslouží tentokrát k nákupu koncentrátorů kyslíku, které slouží pacientům s dušností, a nových lineárních dávkovačů léků proti bolesti. Potřeby jsou poměrně nákladné, například jeden dávkovač stojí 30 tisíc korun.

Oleško koupí nádobu na bioodpad

Oleško – Obec Oleško pořídí kontejner na biodpad. Využívat ho budou jak obyvatelé vesnice, tak i obecní úřad. Nákup nádoby, jejíž cena nepřesáhne 30 tisíc korun, schválili na zasedání zastupitelé obce. Zároveň zastupitelé schválili odvoz a ukládání biodpadu v kompostárně v Židovicích.

Uspěly i náhradní žádosti

Litoměřicko – Po Bechlínu, Býčkovicích, Dušníkách, Libkovicích pod Řípem, Straškově – Vodochodech, Třebušínu a Vrbici, kterým ministerstvo pro místní rozvoj již dříve přiznalo dotaci z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova, se dostalo i na pět dalších obcí v litoměřickém okrese. Jejich projekty, zaměřené na opravy povrchu místních komunikací, zařazené mezi náhradní žádosti, mohou uskutečnit obce Malé Žernoseky (354 tisíc korun), Doksany (562 tisíc), Černouček (450 tisíc) a Děčany (805 tisíc korun).

Litoměřické basketbalistky vyráží do Armentières

Litoměřice – Díky podpoře Města Litoměřice a francouzského spolku pro spolupráci mají basketbalistky Slovanu Litoměřice výjimečnou příležitost zúčastnit se výměnného pobytu s francouzským basketbalovým klubem z Armentières. Dnes vyrazí starší žákyně na 4denní cestu po Francii. Partnerský klub z Francie pro baskeťačky připravil bohatý program, a to nejen sportovní. Naplánované jsou tak společné tréninky, přátelská utkání, ale i návštěva a prohlídka okolních památek.