Michal Nesvadba potěší malé diváky v Litoměřicích

Litoměřice – V neděli 9. dubna se v litoměřickém kině Máj od 10.30 hodin koná představení Kouzelné školky Michal k snídani. Vystoupení Michala Nesvadby, známého především jako moderátora oblíbeného dětského pořadu Kouzelná školka, slibuje kromě aktivního zapojení dětí do představení také mnoho zábavy, soutěží a dárečků. Michal Nesvadba slaví v letošním roce 60. narozeniny a veselá oslava nebude chybět ani na nedělním představení v Litoměřicích.

Pěvecký sbor Barvičky postoupil do ceslostátní soutěže

Litoměřice – Na regionálním kole soutěže dětských pěveckých sborů, které se konalo na konci minulého týdne Litoměřicích, sbory z pořádající Základní školy v ulici Boženy Němcové výrazně uspěly. Sedmikrásky – holčičky z 1. tříd si odnesly stříbrné pásmo, Barvičky a Modrásci ( dívky ze 3.,4. tříd) zlatá pásma a Barvičky(na snímku) ještě nominaci na celostátní kolo této soutěže do Uničova. Protože se ve stejný den na stejném místě konala také regionální soutěž středoškolských sborů, soutěžil zde i mužský komorní sbor Pánů kluků. Ten si vyzpíval také zlato a postup na celostátní finále této soutěže do Opavy. Soutěž byla vyvrcholením 21. ročníku festivalu sborového zpěvu Litoměřická notička, kterým „Božena" odstartovala oslavy 111. výročí svého založení.

Se zbožím přijedou prodejci také ze Slovenska a Polska

Litoměřice – Dnes (5.4.)  zahajovaná Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech slibuje návštěvníkům bohatý sortiment zboží, především potřeb pro jarní zahradu. Pořadatelům potvrdilo účast 343 prodejců a vystavovatelů nejen z Česka, ale i ze Slovenska a Polska. Dovezou zejména sadbu zeleniny a květin, ovocné a okrasné výpěstky, ale také nábytek a bytové doplňky.

Dobrovolníci uklidí Štětí

Štětí – Naučná stezka Loupežníka Štětky, cesta k nádraží Hněvice a podél Labe nebo les „Žampich" a „Placák". To jsou místa ve Štětí a jeho okolí, která se v sobotu 8. dubna chystají v rámci akce Ukliďme Česko vyčistit dobrovolníci. Do úklidu těchto lokalit se mohou přihlásit i další zájemci.

Práce na loni založené městské vinici úspěšně pokračují

Úštěk – Téměř všechny loni vysazené sazenice vinné révy ve třech odrůdách na terasách pod místním hradem se ujaly. Malá městská vinička má nyní 74 hlav, které se opírají o čerstvě vybudovanou drátěnku a sloupky. Město odkoupilo v sousedství malé stavení, které bude sloužit jako vinařský domek. V plánu je sanace dalšího svahu pod Pikartskou věží, vybudovat na něm terasy a založit další vinici se zhruba 200 hlavami stejných odrůd vinné révy. O viničky se stará František Šabata a jejich patronem je Vladimír Šuhájek.

Velikonoční jarmark v Úštěku se koná na Velký pátek

Úštěk – Tradiční oslava Velikonoc v Úštěku se uskuteční v pátek 14. dubna. Akci na historickém náměstí navštěvují tisíce lidí. „Jarmarku se účastní přes 150 vybraných řemeslníků a prodejců z Čech, Moravy a Slovenska, pouliční kapely Pohřební bratrstvo, Máňa trio, harmonikář, cimbálová kapela Studánka, Sváťovo loutkové dividlo, pouliční divadla, divadlo na chůdách a další," informují pořadatelé akce. Kromě toho bude otevřen kostel sv. Petra a Pavla nebo barokní fara.

Začal první svoz biologicky rozložitelného odpadu

Litoměřice – Podle harmonogramu zahajují Technické služby města Litoměřice tradiční svoz biologicky rozložitelného odpadu. Hnědými plastovými nádobami byly podle požadavku vybaveny domácnosti obytných domů v 35 ulicích města. Technické služby budou jejich obsah odvážet vždy jednou za dva týdny, a to až do konce listopadu. Zájemci si nádobu mohou i pro letošní sezonu objednat na odboru životního prostředí.

Galerie loutek v Jezuitské hvězdárně opět otevřela

Litoměřice – Po zdlouhavém zimním období opět otevřela Galerie marionet v litoměřické Hvězdárně. Od soboty mají příznivci loutek již šestou sezonu denně možnost navštívit Jezuitskou hvězdárnu a prohlédnout si spoustu ručně vyráběných loutek. V letošním roce budou navíc k vidění loutky zapůjčené od Jana Kaisera a také Máša a tři medvědi. Možnost navštívit hlavní účinkující Sváťova dividla a spoustu dalších pohádkových postav budou mít všichni zájemci až do konce září.