Na zámku v Ploskovicích už plánují velikonoční výstavu

Ploskovice - Na ploskovickém zámku se v termínu od středy 12. do neděle 16. dubna koná velikonoční výstava, kterou už tradičně připravuje Klub šikovných rukou litoměřického regionu. Výstava bude probíhat v zámeckém vestibulu. Na výstavě se návštěvníci mohou těšit na ručně vyráběné dekorace s velikonočními motivy.

Kino Kalich v Třebušíně promítá

Třebušín - V sobotu 18. března se v třebušínském kině Kalich chystá promítání hned několika snímků. Od 15 hodin je tam na programu francouzsko-německá pohádka Kráska a zvíře z roku 2014. Od 17 hodin budou následovat dva krátkometrážní snímky z Ekofilmu a nakonec je naplánovaný novozélandský dokument Hip hop Erace.

Čtěte také zde: Zastupitelé dali šanci společnosti Zahrada Čech

Kávový workshop v Kafe doma

Litoměřice - Jak si sám doma připravit dobrou kávu poradí zkušený barista Lukáš W. Šmíd v sobotu 18. března od 18 hodin v kavárně Kafe doma na litoměřickém Mírovém náměstí. „Řekneme si něco o vodě, výběru vhodné kávy a tipy na její nejlepší uchovávání. Dále si ukážeme různé způsoby přípravy kávy, které jsou snadné pro domácí použití," slibuje Šmíd.

Roudnice zahájí na apríla provoz dopravního hřiště

Roudnice n. L. – Slavnostní zahájení provozu dopravního hřiště v Roudnici nad Labem je naplánováno na sobotu 1. dubna. Od deseti hodin je tam pro návštěvníky připravené odpoledne plné aktivit a soutěží s domem dětí a mládeže Trend. Děti se mohou těšit na závody na koloběžkách, opičí dráha, hod na cíl nebo na hry s dopravní tématikou. Výstavba zcela nového dětského dopravního hřiště v areálu 3. základní školy skončila v září. I přes svou menší rozlohu disponuje hřiště věškerým vybavením pro dopravní výchovu. Nabízí velký výběr prvků, se kterými se děti mohou setkat v reálném provozu. Areál bude přístupný přímo z objektu školy a nově i hlídanou brankou ze směru od prodejny Lidl.

Mohlo by vás zajímat: Most v Roudnici je v havarijním stavu, opravy se dočká za 2 roky

Býčkovice chtějí obnovit fasádu radnice a revitalizovat kalvárii

Býčkovice - Opravu obvodového pláště obecního úřadu v Býčkovicích a zpracovat projekt na revitalizaci býčkovické kalvárie mají v plánu býčkovičtí zastupitelé. O podání žádosti o dotaci z Programu obnovy venkova Ústeckého kraje na tyto akce rozhodli na svém posledním zasedání. Projekty chtějí Býčkovice spolufinancovat i ze svých prostředků.

Z pole u Travčic pyrotechnici odvezli nalezenou munici

Travčice – Munici v podobě šestadvaceti kusů dělostřeleckých granátů, dvou kusů puškových granátů a dělostřeleckých iniciátorů pocházející z válečného období zlikvidovali tento týden policejní pyrotechnici z Ústí nad Labem. Po oznámení nálezce, který ji v polnostech nedaleko Travčic objevil, přispěchali na místo a veškerou munici převzali a odvezli. Informovala o tom mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová. „V souvislosti s nálezem nedošlo k ohrožení života a zdraví osob ani ke škodám na majetku," poznamenala Kofrová a doporučila, že v případě takových nálezů je nutné s municí nemanipulovat a ihned volat linku 158. „Důležité je vyčkat poblíž místa nálezu na příjezd policie a zamezit přístupu dalších osob," dodala.

Muži kradli lešení přímo od domů na Lovosicku

Lovosice - Policistům se podařilo vypátrat sehranou dvojici mužů, která se na sklonku uplynulého roku specializovala na stavební lešení na Lovosicku. Třiačtyřicetiletý muž z Olomouce společně s jedenačtyřicetiletým Mostečanem mají na svém kontě krádeže lešení za téměř padesát tisíc korun. Po předchozí vzájemné dohodě již instalované lešení u domů muži neoprávněně rozebírali na jednotlivé díly a následně odváželi. Za výše uvedenou trestnou činnost si dotyční převzali obvinění pro trestný čin krádeže. Mladšího z obviněných pravděpodobně postihne vyšší trest, neboť se uvedeného jednání dopouštěl, ačkoliv byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen.

Ozvete se nám? Vytáčí vás silniční výmoly? Pošlete redakci fotografie!