Krajský sokolský slet se v sobotu uskuteční příznačně na Tyršově stadionu. Bude secvičnou před celostátním sletem, který proběhne začátkem prázdnin v Praze.

Program na Tyršově stadionu Sokola Roudnice začne pro veřejnost od 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit slavnostní nástup a průvod na stadionu i vztyčení vlajek.

„Fanoušci se můžou těšit například na silné muže v trojpatrových pyramidách, či elegantní ženy, které jsou důkazem toho, že pohyb je především radost. Strhnou je hravé skladby pro školáky a dojmou tříleté děti, které nejen že se na té velké ploše neztratí, ale zacvičí s naprostou samozřejmostí. Každý rodič v tu chvíli v duchu jen tiše smekne klobouk před trpělivostí a odhodláním jejich cvičitelek a cvičitelů,“ věří Vladimír Vlk, jednatel župy Podřipské, která krajský slet pořádá společně s župou Severočeskou Novákovou.

| Video: Youtube

Skladba Sokolhraní - mladší žáci a žákyně  Zdroj: YouTube.com/Sokol - Česká obec sokolská

„Na našem nádherném stadionu, který byl stavěný i pro sletové skladby, bude skvělá atmosféra. A diváci se mohou těšit hlavně na děti. Jejich vystoupení je vždy krásné a každého naplní radostí,“ zve Vladimír Vlk.

Podle starosty České obce sokolské Martina Chlumského jsou regionální slety velmi důležité. Propagují sokolské župy v místě jejich působení a upevňují jejich pozice v rámci kraje. „Sokol se dostane do povědomí veřejnosti a osloví nové zájemce o sportovní a kulturní činnost. Návštěvníci zažijí společně s námi atmosféru, která se opakuje jednou za šest let,“ říká.

Všechny podrobnosti o svátku sokolů najdete
na stránkách slet2024.cz.

Regionální slety jsou důležitou součástí XVII. všesokolského sletu, největší sportovně společensko kulturní události roku na našem území.

Vrcholem bude sletový týden v Praze od 30. června do 5. července. Z celého Česka na něj má přijet až 20 tisíc účastníků.

„Sletový týden zahájí velkolepý průvod historickým centrem, divadelní představení na prknech Národního divadla pod režisérskou taktovkou Bohumila Gondíka a mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Ochutnávku toho nejlepšího ze sokolského výkonnostního sportu a ukázku tradičních a netradičních sportů přinese Sokol Gala v O2 areně,“ vypočítává mluvčí České obce sokolské Radek Smekal a upozorňuje na další doprovodný kulturní program, zahrnující divadelní a pěvecká vystoupení, výstavy nebo pódiová vystoupení.

Tak vypadal průvod Prahou při sletu v roce 2018:

Fotogalerie: XVI. všesokolský slet 2018 - Sletový průvod centrem Prahy.

O XVII. všesokolský slet je podle organizátorů mimořádný zájem. Na hromadné skladby ve Fortuna Aréně v pražském Edenu zbývá posledních 30 procent vstupenek. Pořídit je lze prostřednictvím služby Ticketportal.

Mohlo by vás zajímat: Středohoř už dohlíží na krásné České středohoří. Jeho sochu odhalili v Hlinné

Akademický sochař Libor Pisklák hovoří o nové soše Středohoře v Hlinné. | Video: Deník/Karel Pech