Zejména v oblasti Litoměřicka a v části Lounska nevyjedou denně až tři řidiči společnosti TD Bus (bývalý BusLine), která krajskou dopravu ve vybraných oblastech kraje zajišťuje.

„Ve čtvrtek šlo o 46 spojů. Aktuální informace o omezení provozu zveřejňujeme na našich webových stránkách,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.

Příčinou je podle regionálního ředitele TD Bus Milana Tomse nedostatek řidičů. „Kdyby se pánové z kraje podívali do Googlu a napsali si nedostatek řidičů, vyběhne jim celá Česká republika. Na Lounsku máme řidičů akorát, a pokud se stane, že někdo zamarodí, týká se to zhruba dvou spojů. Jestli nám kraj bude nadále dávat pokuty a házet nám klacky pod nohy, řidiči od nás odejdou a nebudou chtít pracovat ani pro Dopravní společnost Ústeckého kraje,“ uvedl Toms.

Právě krajská společnost převzala pod svá křídla oblast Ústecka a Děčínska, kterou už TD Bus nezvládl zajišťovat.

Podobně teď hodlá kraj postupovat i v případě Litoměřicka. „Chceme, aby firma na Litoměřicku skončila po dobrém nebo po zlém. Tou první variantou je převzetí oblasti stejně jako v případě Ústecka a Děčínska. Pokud na to nebude chtít přistoupit, jsme připraveni jí dát okamžitě výpověď, máme řidiče i autobusy,“ sdělil Komínek a dodal, že jednání zástupců Ústeckého kraje a TD Bus se uskuteční v pátek 5. října.

„Pan Komínek lže, žádné řidiče nemá. Jestli je má, tak ať nám je poskytne,“ reagoval Toms s tím, že se pátečního jednání zúčastní. „O žádných variantách ale nic nevím, převzetí oblasti Litoměřicka jako v případě Ústecka a Děčínska si představit nedokážu, umíme to dělat dobře a levně. Jen ti řidiči nejsou,“ dodal Toms.