Starosta Krabčic Jiří Šimáček přiblížil, že výnos se každý rok pohybuje od 1,2 do 1,6 milionu korun v závislosti na návštěvnosti, kterou ovlivňuje především počasí. „Tento příjem nám samozřejmě nyní chybí. Běží proto jen nutné a naplánované investice podle strategického plánu a větší projekty zatím neplánujeme. Výjimkou je projekt na stavbu tělocvičny v areálu základní školy,“ uvedl starosta.

Zdroj: DeníkTělocvična v současné době ve škole není, a žáci tak v zimních měsících, kdy se nedá cvičit venku, musí jezdit do Roudnice nad Labem, kde si škola prostory na výuku tělesné výchovy pronajímá.

Náklady na projekt, který má už vydané stavební povolení, Šimáček odhaduje na přibližně 22 milionů korun.

Základní škola v KrabčicíchZákladní škola v KrabčicíchZdroj: Deník/Michaela Rozsypalová

„Ze svého to obec financovat nemůže, čekáme proto, až bude vypsána vhodná dotace,“ poznamenal starosta a připomněl, že tělocvična v krabčické základní škole kdysi byla. Poté, co se však škola rozšířila ze čtyř ročníků na pět, slouží prostory jako učebna. Samostatná tělocvična má vyrůst v areálu školy a kromě žáků ji budou moci využívat i místní sportovní kluby a spolky.

Otevřené sklepy 2021.
Vínobusem i přívozem. Lidé vyrazili ochutnávat víno do otevřených sklepů

Podle informací starosty Krabčic chce obec v blízké době zároveň zvýšit bezpečnost dětí a dalších chodců. Na přechodu přes frekventovanou silnici mezi Mělníkem a Roudnicí nad Labem, který leží u vstupu do školy, plánuje instalaci zpomalovacích semaforů.

„Ze studie, kterou jsme si nechali zpracovat, vyšlo najevo, že někteří řidiči tu překračují rychlost až na 70 kilometrů v hodině,“ popsal starosta s tím, že kromě osazení zpomalovacích semaforů je v plánu přechod i lépe zviditelnit.