Koupaliště ve Štětí díky rekonstrukci přivítalo právě minulý rok více plavců, než v době před renovací. „Návštěvnost nového a starého koupaliště je nesrovnatelná. S nadsázkou mohu říci, že je o sto procent vyšší. Letos kvůli špatnému počasí je ale zatím hodně nízká," uvedl správce letního koupaliště ve Štětí Jindřich Špaček.

Přesto, že koupaliště prošlo rozsáhlou proměnou, i letos se návštěvníci dočkali určitých novinek. „Na žádost jsme nainstalovali skříňky na cennosti, a také jsme v areálu zvýšili počet laviček," dodal Špaček.

Litoměřické koupaliště naopak podle slov správce funguje tak, jak jsou lidé dlouhodobě zvyklí. „Od otevření jsme letos přivítali devět tisíc návštěvníků," sdělil vedoucí letního koupaliště v Litoměřicích Ladislav Beneš.

Nicméně se běžný chod litoměřického koupaliště také dočkal příjemných změn. „Děti se nově baví pod hřibem a chrliči v dětském bazénu, které mají teplotu vody o čtyři stupně vyšší než má celý bazén," doplnil Beneš.

Nicole Krinková


V Třebenicích se lidé nevykoupou, není voda

Třebenice - Přírodní nádrž v Třebenicích, kterou obyvatelé města obvykle využívají k letnímu koupání, zůstane letos prázdná. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu chybí voda.

Navíc znečištění

„Přítok do nádrže je minimální, voda je navíc silně znečištěná. Nestalo se nám to už několik let, abychom koupaliště nemohli uvést do provozu," uvedla starostka města Martina Patrovská.

K osvěžení v parných dnech tak lidé mohou podle Patrovské využít nedalekou vodní nádrž v Mrsklesích či městská koupaliště v okolí. „Mrzí nás to, ale zkrátka nejsme schopní napuštění nádrže a z hlediska hygieny vhodnou vodu ke koupání zajistit," dodala starostka Třebenic.

Nízké hladiny a průtoky zaznamenávají vodohospodáři v celém Česku. Kvůli suchu už zakázali odběr povrchových vod v několika lokalitách na Mostecku. V centru Ústí nad Labem je možné přejít do poloviny řeky suchou nohou.

Veronika Udatná