„Stavba bude předána provozovateli, tedy Asociaci sportovních klubů, který zajistí vyvěšení provozního řádu, a sezona může začít. Čekáme už jen na počasí. Každým dnem bude otevřeno. Nezbývá než lidem popřát slunné léto a příjemné osvěžení na městském koupališti," řekl k dokončení prací místostarosta města Vladimír Šuma.

Jak uvedla mluvčí Kocánková, ještě v pondělí 13. června byla vyměněna folie na skluzavce a dokončeno oplocení bazénů tak, jak nařídila krajská hygienická stanice. Opravené nebo nové budou herní prvky, nový nátěr získaly pingpongové stoly. V areálu je umístěná buňka s toaletami a dva upravené stánky, které budou sloužit jako převlékárny. Zakryté zůstává jedno z bazénových těles, takzvaná „nudle", kde byly největší úniky vody. Na koupališti lidé najdou také stánek s občerstvením.

„Jedním z největších a nejnákladnějších problémů, který se při rekonstrukci musel řešit, bylo zprovoznění systému potrubí přívodu a odtoku vody, poničeného povodní. Opravu bazénových těles zajistila odborná firma a nutné bylo také vyřešit úpravnu vody. Po sezoně projde koupaliště další fází rekonstrukce, která bude zahrnovat například i čerpání vody z vrtu, hřiště na plážové sporty nebo nové sociální zázemí," dodala Ivana Kocánková.

O přesném termínu otevření koupaliště bude městský úřad obyvatele informovat.