K dispozici ovšem bude první týden pouze brouzdaliště a třicetimetrový bazén nacházející se vedle něj. Až za týden bude otevřen celý areál, včetně hlavního bazénu.

Vedení areálu připravilo novinku. „Vybudovali jsme nové hřiště na petanque, které se nachází vedle minigolfu," informoval vedoucí areálu Ladislav Beneš.

Podařilo se mu vyřešit i problém s povrchem skluzavek, které už mají nový plastový nástřik.

Po několika letech však došlo v souvislosti s neustále se zvyšujícími náklady ke zdražení vstupného. O desetikorunu se vstupenka zvýšila u dospělých, a to na současných šedesát korun, u dětí, důchodců a studentů o pětikorunu z původních pětadvaceti na třicet korun. Po 16. hodině zaplatí lidé polovinu. Zdražení se vyhnulo permanentkám. I nadále za ně zájemci zaplatí tisícikorunu (děti, studenti a senioři polovinu).

Městská sportovní zařízení v Litoměřicích, pod jejichž správu koupaliště spadá, společně s TJ Slavoj i letos pořádají dětský den. Uskuteční se 2. června od 10 do 13 hodin. Program zpestří jízda na plachetnici, ukázky sportů (horolezectví, jachting, potápění, veslování, vodní motorismus apod.) a samozřejmě zábavné a sportovní soutěže pro všechny věkové kategorie. Vstup zdarma.

Litoměřické koupaliště na Písečném ostrově představuje areál pro děti i dospělé i s možností cenově výhodného ubytování.

Na dvou a půl hektarech travnaté plochy je k dispozici několik bazénů, tobogán s délkou 114m, sportoviště, restaurace, občerstvení a dostatek stinných míst pro aktivní i pasivní odpočinek. Brouzdaliště a dětský bazén tvoří samostatnou část oddělenou od hlučnějších míst areálu. U bazénu je k dispozici dětský koutek. Pro aktivnější návštěvníky je k dispozici velký bazén, skokanský bazén s pětimetrovou věží a bazén s tobogánem a skluzavkou. V areálu jsou pro návštěvníky připravena sportoviště: plážový volejbal, tenis, nohejbal, šestkový volejbal, košíková, malá kopaná, minigolf, stolní tenis, petanque, velké šachy a ruské kuželky.