„Jsme připraveni. V okamžiku, kdy se počasí zlepší, začneme s napouštěním a následně areál otevřeme,“ říká Ladislav Beneš, vedoucí litoměřického koupaliště s tím, že první návštěvníci by mohli do areálu přijít ve středu 20. května.

V Lovosicích a Štětí na konci května

V dalších dvou větších areálech, v Lovosicích a ve Štětí, plánují zahájení provozu spíše ke konci května a počátku června, přičemž i zde bude rozhodujícím faktorem počasí. „Chtěli bychom otevřít poslední týden v květnu, pokud bude nevyhovující počasí, odsuneme tento termín až na prvního června,“ říká Petr Domorázek, štětský místostarosta.

Jak potvrdila Dana Berková, vedoucí lovosických sportovišť, připraven je také lovosický areál. „Máme všechny jarní práce hotové, bazény jsou opravené a natřené, opravou prošla také sociální zařízení. Čekáme jen na příhodnější počasí,“ sdělil vedoucí.

Lovosické koupaliště patří každoročně mezi nejpozději otevírané. Důvodem je mnoho topolů v jeho okolí. Právě v době, kdy koupaliště otevírají, totiž topoly odkvétají a velké množství poletujících květů končí na hladině bazénu. Květy vysoce snižují kvalitu vody a znesnadňují filtraci.

Ceny zůstávají jako v roce 2008

Podle zjištění Deníku zůstávají v letošním roce ceny za vstup na koupaliště ve všech městech stejná jako v loňském roce. Na návštěvníky nečekají ani překvapení v podobě nových atrakcí. Ty by měly přijít až v následujících letech, především ve Štětí, kde žádají o dotaci na celkovou regeneraci areálu.
Bez koupaliště zůstává také v letošním roce Roudnice nad Labem, kde je areál stále nedokončený.