„Každá sezona je jiná. Návštěvnost se odvíjí samozřejmě od počasí. Jedním z nejhorších byl pro nás rok 2011, kdy jsme zaznamenali jen 17 tisíc lidí. A to většina z nich přišla během několika srpnových dní, kdy se počasí umoudřilo,“ vzpomíná Ladislav Beneš.

Naproti tomu rekordní byl rok 2003, kdy do areálu zavítalo 75 tisíc lidí. Druhou nejvyšší návštěvnost s 59 tisíci příchozími pak na litoměřickém koupališti zaznamenali v roce 2018. Ten rok také v horkém létě však dostaly zabrat trávníky, které seschly. Aby se situace neopakovala, vybudovalo město nový závlahový systém.

Zatím poslední, loňská sezona skončila, s ohledem na nepříznivé počasí, 6. září. Bránou areálu prošlo téměř 43 tisíc lidí. Více než polovina z nich využila služeb koupaliště díky slunečným dnům už během června. Prázdniny pak byly chladnější. „Návštěvníci se rozhodují v daný den podle aktuální situace. Pokud třeba dopoledne jen krátce sprchne, ale pak už je zbytek dne hezky, stejně nepřijdou,“ myslí si vedoucí koupaliště a dodává, že předpovědi meteorologů na konkrétní místo na více než tři dny už nejsou směrodatné.