„Zatím jsme z místa nechali odstranit zanedbané přerostlé keře a živé ploty, které lemovaly bazény a návštěvníky směřovaly do sprch. Po povodních už se o ně nikdo nestaral. Zřejmě je nahradíme jinou zelení, než ta ale vyroste do požadované výšky, zvažujeme umístění nějakého dřevěného plůtku," popsal lovosický místostarosta Šuma.

Nyní se podle jeho slov čeká na dokončení projektové dokumentace, hned v dubnu pak začnou práce na budově úpravny vody a na jednotlivých bazénových tělesech.

„Z bazénů zmizí fólie, která byla náročná na údržbu. Vnitřky van budou opatřené hydroizolační stěrkou. Prostřední bazén, nudle se dvěma plaveckými dráhami, byl využívaný jen minimálně. Necháme ho zasypat a nahoru přijde železobetonová deska," prozradil dál Vladimír Šuma.

STÁVAJÍCÍ SKLUZAVKU na koupališti nahradí zcela nová. Umístěná bude opačně, ústit bude do stejného bazénu.

Nová skluzavka
Právě plocha, která tak vznikne, se následně stane nástupním místem na novou skluzavku, která nahradí starou. „Tu necháme zbourat. Novou umístíme právě na zasypanou nudli. Ústit ovšem bude do stejného bazénu jako ta stávající, jen hned při jeho okraji, tudíž v něm zbude více prostoru ke koupání," vysvětlil místostarosta.

Podle něj vedení města upíná všechny síly k tomu, aby se zrekonstruovaný areál po třech sezonách veřejnosti otevřel ve středu 15. června.

„V první etapě nám jde především o to koupaliště otevřít, aby se lidé měli kde smočit, zvlášť pokud se bude opakovat loňské léto. Úpravy poté budou pokračovat. Ještě není například rozhodnuto, zda v areálu vznikne zázemí v podobě nového zděného objektu, nebo na místě zůstanou mobilní buňky s převlékárnami, WC a zázemím pro plavčíky," zmínil Šuma.

Dořešit podle něj schází také občerstvení, příští rok by v areálu měl být založený nový trávník se závlahou, město rovněž plánuje vybudovat beachvolejbalová hřiště.

Částku na opravy koupaliště Lovosice odhadují na 7 milionů korun, 2 miliony přispěje Lovochemie.

Ostatní sportoviště v LovosicíchZimní stadion, rovněž poničený povodněmi v roce 2013, funguje od loňského října. Sezona končí ve středu 16. března. Poslední veřejné bruslení se tak koná tuto neděli 13. března od 13 do 15 hodin. Od podzimu 2015 je v Lovosicích v provozu opravený krytý plavecký bazén. Otevřený je pro veřejnost denně kromě neděle. Sportovní hala Chemik se po povodních znovu otevřela ještě na podzim roku 2013, zprovoznění haly U Přívozu následovalo v lednu, krátce poté však město muselo reklamovat podlahu. Tenisové kurty fungují od jara 2014, i tam se objevily vady.