Kontrolní stanoviště celníci zřídili na odpočívadle u Siřejovic nedaleko Lovosic. Zaměřili se na nelegální přepravu určitých druhů zboží. „Výsledkem je čtyřicet zkontrolovaných vozidel, zajištěné padělky, závadné maso, drogy a další přestupky,“ shrnul akci na dálnici D8 Jiří Nejedlý, mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj. 

Celníci během akce zajistili 50 400 kusů sběratelských kartiček sérií Pokémon a EURO 2024. Porušovaly některá práva duševního vlastnictví. Jako originály by měly hodnotu téměř 320 tisíc korun.

„Odhalili jsme také více než 350 kilogramů potravin živočišného původu, přepravovaných v nevhodných podmínkách. Mořské plody, drůbež a ryby uložené v kartonových krabicích byly částečně rozmrazené,“ přidal další úspěch Nejedlý s tím, že tento případ si přímo na místě převzali inspektoři veterinární správy. Potraviny znehodnotili barvivem a nařídili likvidaci.

Veterinární inspektoři a celníci našli v autě na D8 u Siřejovic stovky kilogramů špatně chlazených potravin.
Další špatně chlazené potraviny na Litoměřicku. Kontrola je odhalila u Siřejovic

V zastavených automobilech se našlo také menší množství drog. Konkrétně 32,36 gramu marihuany a 0,38 gramu metamfetaminu, tedy pervitinu, v příručním zavazadle.

„Za neuhrazené dálniční poplatky celníci vyinkasovali na pokutách 11 400 korun. Vybrali rovněž 12 500 korun od dlužníků, kteří měli evidované nedoplatky za neuhrazené dopravní pokuty,“ doplnil závěrečný „účet“ kontrolního dne mluvčí Nejedlý.

Do desetihodinové akce se zapojilo 30 příslušníků Celní správy včetně čtyřčlenné hlídky německých kolegů. Na pomoc si vzali speciální techniku, například mobilní laboratoř, zavazadlový rentgen, technologické vozidlo nebo velkokapacitní mobilní rentgen, a nechyběli ani psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání tabákových výrobků a drog.

Mohlo by vás zajímat: Navrhl novou čtvrť pod Bílými stráněmi. Také podle starých Pokratic a Zubrnic

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín