Vedením Základní a mateřské školy Mšené-lázně byla na začátku tohoto školního roku pověřena Adéla Marschallová Rumlerová. Na zkoušku na rok s tím, že zřizovatel (obec) vypíše na místo ředitele školy se standardní 6letou funkcí konkurz, kam se bude moct přihlásit i Marschallová Rumlerová.

Podle rodičů, kteří kontaktovali redakci, se ředitelce dařilo. Vedení obce však mělo jiný názor. „Starosta Josef Bíža veřejně artikuloval, že se mnou není spokojený,“ uvedla Marschallová Rumlerová s tím, že s ní Bíža už několik měsíců nekomunikuje. Bížu redakce kontaktovala s prosbou o vyjádření, ale starosta se vyjádřit odmítl.

O vítězi konkurzu vyhlášeného na začátku února měla rozhodovat komise, kde podle rodičů figurovali účelově zvolení lidé blízcí vedení obce. Proti složení komise vznikla petice, kterou lidé předali zastupitelům obce. Na jejich jednání ve čtvrtek 8. března starosta desítky přítomných lidí z řad veřejnosti překvapil nečekaným tahem.

„Vzhledem k nadcházejícím komunálním volbám navrhuji, aby o vítězi konkurzu rozhodlo nové zastupitelstvo,“ řekl Bíža s tím, že současná ředitelka by až do té doby měla být pověřena vedením školy. Začátkem příštího týdne přitom zástupci obce měli otevírat došlé obálky s přihláškami do konkurzu.

„K takovému návrhu jsme dospěli pod tlakem občanů,“ poznamenal k pozdvižení v sále radní obce Rostislav Lariš. Návrh, který někteří v kuloárech označili jako populistický, schválili ve čtvrtek v podvečer všichni zastupitelé Mšeného-lázní.