Dopravní komplikace s nejvyšší pravděpodobností vzniknou v souvislosti s generální opravou silnice z Lovosic ve směru Teplice, která slouží jako náhradní za rozestavěnou dálnici.

Důvodem ke kompletní opravě této komunikace v úseku od konce nového obchvatu čtvrti Holoubkov až na bývalé parkoviště nad Vchynicemi je její katastrofální stav po zimě.

„Je to hrozné. Jezdím tudy denně a je to doslova slalom. Nejhorší to musí být pro řidiče, kteří to tu neznají, je to opravdu na poškození auta,“ říká mladý řidič z Velemína, který jezdí do Lovosic za prací.

V silnici se totiž objevilo množství nebezpečných hlubokých výmolů a na několika místech se oddělila krajnice od zbytku komunikace. V minulých dnech byla v tomto úseku snížena maximální povolená rychlost na 30 kilometrů v hodině a výmoly silničáři zasypali šotolinou.

„Silnice tohoto typu samozřejmě nemůže zůstat v současném stavu. Bude tedy kompletně opravena. Nyní ještě zbývá rozhodnout o dopravním značení během oprav. Samotné práce začnou 13. nebo 20. března a potrvají zhruba měsíc. Budeme se snažit najít takové řešení, které by řidiče co nejméně omezovalo a zároveň zajistilo rychlé provedení opravy,“ vysvětlil Pavel Lány, který dohlíží na dostavbu dálnice D8.