Ve čtyři hodiny Koloběžkiádu zahájila nejmladší kategorie závodníků od 1 do 3 let. Nejstarší kategorie 15 až 18 let závody ukončila v půl sedmé. Na závěr se konala rodinná štafeta. Všichni startující dostali medaili a drobný dárek.

Pro účastníky, kteří zrovna nezávodili, byl připravený doprovodný program. Děti si mohly zaskákat na skákacím hradě nebo si projít stezku s úkoly. K dispozici byl i stánek BESIP s dopravními hrami. Během celé akce si mohli rodiče i děti pochutnat na palačinkách z litoměřické palačinkárny.

Pořadatelem akce byl spolek KRA Litoměřice. Program koloběžkiády volně navázal na program letního kina, kde v půl deváté proběhla fireshow a promítání filmu pro děti Myši patří do nebe.