Na náměstích měst, na návsích, v kostelech, obchodních centrech, v mateřských školách a domech pro seniory celé republiky budou v jednu chvíli zpívat tisíce lidí stejné koledy. Letos to budou: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši. A pro velký úspěch i zlidovělá vánoční písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Loni se zpívalo na 500 místech České republiky a v zahraničí s námi zpívaly krajanské spolky v Madridu, Athénách, Milánu, Istanbulu. Letos se sejdeme ve všech velkých městech kraje, například na Mírovém náměstí v Litoměřicích, v nádherném prostředí kostelů Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, sv. Vojtěcha v Ústí nad Labem a sv. Františka z Assisi v Děčíně. V Teplicích se pak akce koná v Zahradním domě a v Lounech v atriu Městské knihovny.

Zpívat s námi budou dětské sbory, všude je pro vás připravena také ochutnávka vánočního pečiva, svařák, čaj a doplňkový program.

Uspořádat si sváteční zpívání a připojit se tak k našemu unikátnímu projektu Česko zpívá koledy můžete samozřejmě kdekoli i sami. Stačí se přihlásit na www.ceskozpivakoledy.cz a my vám na našem webu rozsvítíme hvězdu, budeme vám s přípravou nápomocni.

Texty koled ve speciálním zpěvníku pak otiskneme 9. prosince ráno ve všech našich regionálních Denících.

Po akci zveřejníme v novinách i na webech fotografie z vašeho zpívání.