Vzpomenou na velký požár Roudnice

Roudnice n. L. - Po velkém požáru, ke kterému došlo v Roudnici nad Labem v roce 1861 a při kterém padlo za oběť 34 domů, občané začali volat po založení vycvičené a vybavené hasičské jednotky, která by jejich majetek i životy chránila. Druhý nejstarší hasičský sbor v českých zemích vznikl v Roudnici nad Labem roce 1865, pouhý rok po tom prvním velvarském. Roudničtí dobrovolní hasiči, jako připomínku 150 let výročí jeho založení, pořádají velké oslavy, které proběhnou v sobotu 23. května 2015 od 10 hodin na Karlově náměstí.

Problémy nyní ověří anketa

Litoměřice - Takzvané Desatero problémů Litoměřic, které vzešlo z diskuze veřejnosti s radními, zastupiteli, řediteli příspěvkových organizací či vedoucími odborů městského úřadu, nyní ještě ověří anketa. Tu mohou lidé až do konce května vyplňovat buď na webových stránkách Zdravého města Litoměřice, nebo v informačním centru na Mírovém náměstí. Z 16 uvedených možností je možné udělit prioritu 4 problémům a 2 naopak minusové hlasy.

V pátek vyrazili kontrolovat

Litoměřicko – V pátek proběhla na Litoměřicku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Tentokrát se policisté více zaměřili především na dodržování předepsané rychlosti. Během akce policisté zastavili a zkontrolovali 64 vozidel a zaevidovali 39 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách 10 400 Kč.

Kde nakonec vznikne Rákosníčkovo hřiště?

Litoměřice – Litoměřičané svými hlasy rozhodli. Vytoužené Rákosníčkovo hřiště vyroste v lokalitě na Cihelně. Hlasovalo pro ni celkem 41 % účastníků veřejné ankety. Slavnostní otevření nově vybudovaného hřiště, pokud vše půjde podle harmonogramu, proběhne v neděli 31. května s celodenním programem.

Sejdou se na Rafandě

Křešice - Místní část Zahořany, respektive spolek Pro Zahořany, pořádá v sobotu 25. dubna od 9 hodin akci na realizaci dětského hřiště na obecním pozemku Na Rafandě. Zařízení, po kterém místní několik let žádají, vznikne díky grantu ve výši 30 tisíc korun od Ústecké komunitní nadace v rámci projektu Kolotoč vztahů, respektu a soužití. Podmínkou je aktivní účast obyvatel na realizaci.

Krimi:

Kapsář na trzích
Ředhošť - Terčem zájmu 53letého muže z Českolipska se na nedělních trzích v Ředhošti stala kabelka jedné ze zákaznic. Zloděj využil její nepozornosti a své zručnosti a po rozepnutí kabelky jí odcizil peněženku i s doklady. Přivolaní policisté muže zadrželi. Odcizené věci se zajistit nepodařilo, lapka měl pravděpodobně komplice, po kterém nyní policisté intenzivně pátrají. O tom, že není ve svém oboru nováčkem, svědčí jeho bohatý trestní rejstřík.

Vrtačku nepronesl
Litoměřice - I se svou kořistí byl v pátek zadržen 30letý muž při krádeži zboží v jednom litoměřickém nákupním centru. Vybral si vrtačku za 6 tisíc korun, kterou si schoval pod ošacení a chtěl projít pokladnami bez placení. To mu však neprošlo a hned za pokladnou byl zastaven zaměstnancem prodejny.

Znovu Travčice
Travčice - Během jednoho týdne vyjížděl policejní pyrotechnik již podruhé na Travčicko. V sobotu zavolal na linku 158 oznamovatel, který nalezl podezřelé předměty na polnostech. Policejní pyrotechnik na místě určil, že se jedná o 7 kusů dělostřeleckých granátů z období 2. světové války. Rozhodl o tom, že část nálezu bude zničena na místě a část odvezena k likvidaci. V souvislosti s uvedeným nálezem nedošlo k ohrožení života zdraví nebo majetku.