Soutěžící jsou rozdělení do tří věkových kategorií. V nejmladší od 10 do 13 let se utká sedm talentů, v prostřední od 13 do 16 let devět a v nejstarší od 16 do 18 let pět. Zpěváci a zpěvačky se přitom do Litoměřic sjedou z celé republiky, například z Ostravy, Broumova, Domažlic, Brna či Kopřivnice. Místní uměleckou školu bude reprezentovat Táňa Terberová z Liběšic. Mezi soutěžícími je letos také rekordní počet chlapců, a to rovných šest.

Výkony účinkujících nebude ve finále posuzovat jen tak někdo, v porotě usedne zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, finalista Česko Slovenské Superstar Miro Šmajda, muzikant Michal Pelant, zpěvák kapely Hodiny Tomáš Sehnal a Petr Harazin ze skupiny Nebe.

Finálovým večerem bude provázet moderátor Petr Vojnar. Letošní novinkou je přímý přenos celého večerního programu na internetu.

Také v tomto ročníku pěveckého klání se soutěžící mohou těšit na řadu pěkných cen. Vítězové v každé kategorii získají poukázku na čtrnáctidenní Talent Camp, kde se budou moct věnovat dalšímu rozvoji svého nadání. Vedle toho obdrží poukaz na ubytování pro celou rodinu v penzionu U Svatého Václava v Litoměřicích, dort a další věcné ceny od partnerů soutěže Ovocňák či Mateřídouška. Vedle toho budou mít výherci jedinečnou možnost vystoupit v programu litoměřického vinobraní nebo na akcích na výstavišti Zahrada Čech.