„Musíme doufat, že to dopadne dobře a že rozsudek bude definitivní. Samotný soud se totiž táhne od roku 2006," povzdechla si starostka Keblic Naděžda Štětinová.

Nové hlavní líčení se před krajským soudem odehrálo 26. září. Zrekapitulovaly se veškeré dosavadní rozsudky vydané v minulosti střídavě okresním i krajským soudem, právní zástupci obou stran potvrdili požadavky konečného rozsudku obec nechce platit žádné škody, firma odškodnění požaduje. Konečný rozsudek soud vynese 3. října 2013.

„Odvolávali jsme se už potřetí od Okresního soudu v Litoměřicích. Podruhé nám konečně potvrdili to, že smlouva o spolupráci s firmou Jampílek je neplatná. Uložili však povinnost uhradit škodu ve výši 1,2 milionu korun, náklady řízení a úroky. Proti tomu jsme se odvolali a doufáme, že ať už krajský soud rozhodne jakkoliv, jeho rozhodnutí bude konečné. Možnost, že věc vrátí okresnímu soudu, tu však je," sdělila starostka.

Kauza štěrkopísekFirma František Jampílek na těžbu štěrkopísku projevila zájem těžit v katastru obce Keblice. Ta měla s tímto zájmem souhlasit a smlouvu podepsat. Obec se však brání, že o smlouvě rozhodl pouze starosta, ne zastupitelstvo, a smlouvu nerespektuje. Firma požaduje náhradu škody.