Pozemek sice dosud patří městu, které ho firmám pronajímá, ale aktuálně ho směňuje za jiný pozemek s podnikatelem Petrem Soldatkem, který má naproti betonárku Dk-beton. „Chci si tam opravit halu a barák, mít tam zázemí pro betonárku a parkovací místa,“ popsal Soldatek. Dodal ale, že plot měl být podle odhadu v pořádku a že situace rozčiluje i jeho. „Před hodinou jsem na to koukal,“ řekl v pátek 29. července odpoledne.

„Už jsem jim volal a nadával. Je tam prach, bordel, mě to vytáčí. Přitom lidé terorizovali mě jako betonárku. Co se tam děje, že je to děs. Slíbili, že jak splní termín na trati, dají to všechno do původního stavu,“ dodal podnikatel.

Ilustrační foto
Noste roušky v čekárnách a v nemocnicích, doporučují zdravotníci na Litoměřicku

O situaci na cyklostezce, která není příjemná pro cyklisty, koloběžkáře ani maminky s kočárkem, už nyní ví a řeší ji se zhotovitelem modernizace trati i Správa železnic. „Požádali jsme ho o okamžitou nápravu stavu,“ vzkázal mluvčí Správy železnic Jan Nevola s tím, že způsob skladování materiálu je odpovědností zhotovitele, přesto se železničáři lidem za nepříjemnosti omlouvají.