Třebušín: Pod Kalichem bude opět Jan Žižka

Obec Třebušín připravila tradiční Husitské slavnosti. Ty se uskuteční 5. července od 12 hodin, kdy zahraje Plechovanka. Od 13.30 následuje průvod Jana Žižky z Kalicha, který doplní svým slovem farářka Československé církve husitské. Od 14.30 zahraje Wabi Daněk a Miloš Dvořáček. Program je dále připraven až do 20. hodiny. Představí se kouzelník, Sváťovo dividlo, cimbálová muzika a další atrakce.

Vrbičany: Otevřou zámek

V sobotu 4. července mají zájemci jedinečnou možnost objevovat zámek ve Vrbičanech, a to při jeho prvním otevření veřejnosti. Od 14 hodin je přichystaná prohlídka zdevastovaného objektu s prvními zrekonstruovanými místnostmi a výstavami o historii zámku, fotografií Idy Homolové a výstavou panenek a kočárků. Zhruba od 15 hodin je do parku naplánované divadelní představení, vystoupení šermířů, ukázky umění kejklíře či koncert kapely Paleta.

Ředhošť: Autokino zve na auta i horor

Autokino v Ředhošti zve na další dvě představení. V pátek to bude první díl již kultovní série Rychle a zběsile, v sobotu 4. července pak horor Podivný experiment. Promítá se po setmění. V souvislosti s Rychle a zběsile uspořádali provozovatelé kina soutěž aut. Sraz je ve 20 hodin, soutěžící postupně projedou okolo plátna, hlasující diváci pak vyberou nejpovedenější vůz. Soutěžit může kdokoliv.

Lukavec: Prokopská pouť

V Lukavci se o víkendu uskuteční Prokopská pouť. V sobotu program zahájí v 10 hodin mše v kapli sv. Prokopa. Poté se zábava přesune do sportovního areálu, kde se ve 12 hodin představí dobrovolní hasiči, od 16 hodin se utkají fotbalisté staré gardy s lukaveckým B týmem. V 18 hodin vypukne taneční zábava. V kulturním domě lze zhlédnout výstavu fotek „Ze života obce", prezentaci myslivců i hasičů. V neděli je v plánu turnaj v nohejbalu a kuželkách.

Litoměřice: Farmářské trhy opět v sobotu

Farmářské trhy na Kostelním náměstí v Litoměřicích pořádané Zahradou Čech se namísto středy budou od začátku prázdnin opět konat v sobotu, a to jednou za čtrnáct dní. Farmáři budou své produkty ve stáncích nabízet vždy od 8 do 12 hodin. Nakoupit si u nich zájemci mohou už tuto sobotu 4. července, poté v sobotu 18. července, 1. srpna, 15. srpna, 29. srpna, 12. a 26. září, 10. a 24. října a 7. listopadu.

Úštěk: Benefiční festival

Ve dnech 3. až 4. července se v Úštěku uskuteční benefiční festival divadla a hudby nazvaný Hradní hrátky. Výtěžek ze vstupného poputuje občanskému sdružení CanisTherapy Osek, které se zabývá canisterapií – léčbou lidské duše psí láskou. V pátek v 18 hodin se v rámci festivalu představí Divadlo PIK-ART, v 19 hodin Divadlo a Jiné Praha, ve 20 hodin F.F.B.F. stoner crossover Praha a závěr patří kapele Tajná chuť aggro-soul Praha.