O jejich výjezdní i příměstské tábory je rok od roku stále větší zájem.

Dobří holubi se vracejí. Každý rok
Největší poptávka je po táborech s každoroční tradicí, Dům dětí a mládeže (DDM) Rozmarýn má poslední 2 místa na oblíbený letní tábor Sůváci v Roželově pod Třemšínem, kam opět vyjede 135 dětí. Podobné je to i v DDM Štětí, kde pořádají tábory hned tři.

„Máme poslední dvě místa na dovolenou do Bibione a dvě na tábor ve Sloupu v Čechách,“ řekla Jaroslava Arazimová z DDM Štětí. Oblíbený vodácký tábor pro větší děti byl prý okamžitě obsazený.

Velký zájem je tradičně i o příměstské tábory. Zatímco rodiče jsou v práci, dítě si na nich může užívat legraci s kamarády při sportovních nebo tvořivých hrách, jezdí se také na výlety. „Tábory jsou tematicky zaměřené, děti sem chodí celý týden. Na první běh – Cesta do pravěku – máme poslední volné místo, poslední dvě děti mohou rodiče přihlásit na 3. běh – Tajemství strašidýlek,“ uvedla ředitelka roudnického DDM Trend Jarmila Vošahlíková. Ta musí každoročně kvůli kapacitě táborů několik dětí odmítat.

V DDM Rozmarýn má ještě na příměstských táborech, které tady běží téměř celé prázdniny, místo.

Rodiče pracují, zájem se zvyšuje
„Počet dětí každoročně narůstá, zatím ale odmítat nemusíme. Lidé mohou děti přihlásit i na jednotlivé dny, stačí přijít do půl osmé. Přizpůsobujeme také program, neděláme příliš náročné a dlouhé výlety,“ vysvětlila ředitela Rozmarýnu Zuzana Bendová.

Ohledy berou v DDM také na cenovou dostupnost pro rodiny. Cena příměstských táborů se pohybuje většinou mezi 100 a 200 Kč za každý den, záleží na programu. V ceně bývá i teplý oběd.

Termíny táborů, ceny a služby jsou různé. Konkrétní informace podávají jednotlivé DDM.