Litoměřice

V Litoměřicích začínají oslavy už v 15.45 na Mírovém náměstí. Po vystoupení bubeníků se průvod za doprovodu mažoretek a kapely Dechařinka vydá v 16.15 hodin na Střelecký ostrov. Tam bude následovat defilé masek, slavnostní zapálení ohně a upálení čarodějnice. Na programu je také strašidelná show, soutěže pro děti i balónková diskotéka.

Roudnice

Celoměstské pálení čarodějnic se uskuteční ve čtvrtek 30. dubna v Roudnici nad Labem. V průvodu, který vyjde v 17 hodin od supermarketu Lidl v Aleji 17. listopadu, vystoupí Dechový orchestr mladých Roudnice n. L. a mažoretky TK Rytmus. Na scéně v zámeckém parku v Michálkově ulici vystoupí kapely Pískomil se vrací, Cadillac & Pavel Sedláček a Vynález zkázy. Vstupné je 40 korun, v masce zdarma. Pro děti jsou připraveny také buřty.

Lovosice

Čarodějnický slet bude 30. dubna také v Lovosicích, a to v tamním lesoparku Osmička. V 17 hodin se představí hudební soubory ZUŠ Lovosice, v 19 hodin děti s pohybovým vystoupením. Poté se uskuteční volba Miss Čarodějnice. Zapálení ohně je naplánováno na 19.45 hodin. Od 20 hodin vystoupí Nestel Postel, následovat bude ohňová show a vystoupení skupiny Paradox.

Štětí

Pálení čarodějnic spolu s lampionovým průvodem chystají na čtvrtek 30. dubna ve Štětí. Sraz účastníků je ve 20 hodin v Ostrovní ulici, odkud ve 20.15 vyjde lampionový průvod spolu s orchestrem a mažoretkami přes Školní ulici a pěší zónu na Nové náměstí. Zapálení vatry u Labe je naplánováno na 21 hodin. Ve 21.25 začne slavnostní ohňostroj. Akci pořádá KIZ Štětí ve spolupráci s DDM a ŠKS Štětí.

Třebenice

Na tradiční slet čarodějnic zvou také Třebenické ženy. Sraz je ve čtvrtek 30. dubna v 16 hodin před základní školou na Paříkově náměstí. Odtud se průvod vydá v 16.30 hodin na hřiště. Přichystány jsou soutěže o ceny, zajištěná je hudba i občerstvení. Organizátoři také připravují soutěž o nejoriginálnější čarodějnický dopravní prostředek.

Libochovice

Čaroděje i čarodějnice zvou na slet do městského parku rovněž Libochovice. Pálení čarodějnic začne v 17.30 hodin. Pro děti v maskách je připravená čarodějná stezka se soutěžemi a módní přehlídka s volbou Miss. Následně je na programu světelná show připravená libochovickými mažoretkami. Živou muziku zajistí kapela Strakoši.

Žalhostice

Program v Žalhosticích začne v 17 hodin ježibabskými lumpárnami. Děti budou poznávat houby, ochutnají perníček Ježibáby z Perníkové chaloupky, vyzkouší svou odvahu u nádob hrůzy, napijí se hadího jedu či myší prdikrve. Zkoušek je však čeká mnohem víc. Přichystáno je také Sváťovo dividlo s pohádkou a v podvečer středověký rituál upálení.

Liběšice

Kulturní komise obecního úřadu v Liběšicích spolu s tamním sborem dobrovolných hasičů pořádá na čtvrtek 30. dubna rej čarodějnic a čarodějů. Začátek akce je naplánován na 18 hodin na hřišti u školy. Děti se zde budou moct zúčastnit různých her a soutěží. Poté se ve 20.30 hodin vydá průvod od školy na hřiště u rybníka, kde bude od 21 hodin připravené tradiční pálení čarodějnic a opékání buřtů.

Velké Žernoseky

Sraz v 17.30 hodin u prodejny mají všechny čarodějové a čarodějky z V. Žernosek. Průlet obcí následně ukončí ve sportovním areálu, kde pro ně bude připraven čarodějnický oheň, soutěže a tancování. Akci doprovodí živá hudba, připravené je občerstvení, které bude možné na místě zakoupit. Uzeninu na opékání a pití děti obdrží zdarma.

Rýdeč

Tradiční čarodějnickou a prvomájovou zábavu chystají v Rýdeči. Ve čtvrtek 30. dubna tu mají na programu od 17 hodin pálení čarodějnic, k čarodějnickému reji zahrají Chřestýši. O den později, v pátek 1. května ve 14 hodin vyrazí recesistický prvomájový průvod v čele s alegorickými vozy. Zahrají opět Chrestýši, proběhne soutěž o nejhezčí a nejvtipnější alegorický vůz. „Převleky a alegorické vozy vítány," uvádějí pořadatelé z Občanského sdružení Rýdeč a Pohostinství Rýdeč.