„Na medailových oceněních jde vidět, kdo celoročně trénuje a poctivě se připravuje a kdo zkusil závodit rovnou, naostro. Naši sportovci jsou tak trochu zvláštní a výjimeční v tom, že si navzájem fandí. Úspěchy si přejí, jsou chápající a když prohrají, hlavu nevěší. Naopak to berou jako výzvu, aby se na příští ročník Sportovních her připravili lépe," prozradila vedoucí Domova sociální péče Skalice Hana Vitásková.

A skutečně tomu tak je. Při vyhodnocení soutěží, které probíhá každý ze třech dní sportovní akce, všichni klienti Domovů z celého Ústeckého regionu nadšeně tleskali svým soupeřům, radovali se z prvního i posledního místa a své medaile ukazovali všem svým přátelům z jejich Domova.

Jako překvapení je čekalo také vystoupení mistryně Evropy v dog frisbee a vítězky nejprestižnější mezinárodní dog dancingové soutěže Aleny Smolíkové a jejích psů.

Sportovní hry byly zahájeny v úterý dopoledne. Každým rokem sem zavítá nějaký známý sportovec. Tentokrát přijel soutěžící povzbudit lovosický házenkář a český reprezentant Jiří Motl.