Do hledáčku médií se však dostala jen trojice tří zákonodárců – občanský demokrat Igor Svoják, sociální demokrat z Mostu Josef Tancoš a komunista Josef Šenfeld z Hoštky na Litoměřicku.

A důvod? Trojice poslanců se rozhodla založit si občanské sdružení. Následně Svoják na sněmovním rozpočtovém výboru požádal o uvolnění 650 tisíc korun s odkazem na souhlas ministerstva financí. Jenže to svolení dementovalo.

Do kauzy s výletem do Soči se tak zapletl i poslanec Šenfeld. Ten však tvrdí, že o žádosti sta tisíců nevěděl.

„Byl jsem členem přípravného výboru, který sloužil tomu, aby bylo založeno občanské sdružení. To se jmenuje Fotbalová reprezentace Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR," řekl Josef Šenfeld. „Co se týče příspěvku a té výše, tak to bylo předloženo bez mého vědomí a mého podpisu. Někdo dokonce uvedl moje jméno a já jsem o tom nevěděl."

„Takže když kolegové z mé politické strany říkali, že jsem to s nimi nepředjednal, tak jsem neměl co předjednávat, protože jsem 
o tom nevěděl," pokračoval poslanec z Hoštky.

Šenfeld neví, zda občanské sdružení, které podle svých slov pomáhal zakládat, je již registrováno. „Každopádně bylo podáno k registraci. Zda je už oficiálně registrováno, to nevím."

Poslanec je přesvědčen o tom, že mu nelze vyčítat, že si výlet do Soči na fotbalový turnaj nechce zaplatit. „Nejsem pod tou žádostí rozpočtovému výboru podepsán. O té žádosti jsem nevěděl a o žádné peníze jsem nežádal. Jestli to udělal někdo jiný, tak to udělal o své vůli. Se mnou to ale nekonzultoval," prohlásil Šenfeld.

A jak vzešel nápad zúčastnit se fotbalového turnaje na Kavkaze? „Ruská strana nám dala nabídku, oslovila poslanecké kluby. My občas chodíme hrát fotbal, hrajeme i nějaké zápasy," řekl poslanec. Ten tvrdí: „Počítal jsem s tím, že si to zaplatíme z členských příspěvků, případně ze sponzorských darů. Samotného mě překvapilo, že žádají o takto vysokou částku. Je vysoká, to uznávám."

Šenfeld je milovníkem fotbalu, což se o něm nejen v Hoštce ví. „Dlouhodobě vykonávám předsedu fotbalového klubu  TJ Sokol Hoštka a hraji ještě fotbal za starou gardu," potvrdil.