„Během rekonstrukce jezu jsme zaznamenali stížnosti místních občanů. Starosta nás upozornil na hlučnost jezu. Zjistili jsme, že obě dvě klapky při určitém průtoku skutečně rezonují, což potvrdila 
i měření. Na klapku jsme nainstalovali řadu menších rozražečů, které nám pomohly paprsek rozrušit tak, že klapka přestala rezonovat. Dnes již k rezonanci nedochází. Hluk se však chystáme změřit ještě jednou," uvedla Petra Fošumpaurová, technický dozor investora.

Během rekonstrukce jezu 
se stavitelská firma potýkala 
s několika dílčími problémy. „Zásadní komplikací byla podmínka životního prostředí, a to taková, že stavba nesměla být prováděna v zimním období kvůli ochraně zdejších chráněných živočichů. Byly zde tedy nucené přestávky," uvedl technický ředitel zhotovitelské firmy Navimor-invest Olgerd Pukl.

Právě ochrana životního prostředí byla hlavním důvodem rekonstrukce. Jez se nachází v přírodní rezervaci Loužek. Zde žijí chránění 
živočichové – ryba vranka 
a mlži, které ohrožovalo vypuštění jezové zdrže, když se nestačili z obnažených částí břehu přemístit do zatopené části koryta. Jez bylo nutné zrekonstruovat právě kvůli těmto živočichům tak, aby nedocházelo k rychlému odtoku a snížení hladiny.

Nelehké bylo také řešení situace částečně zjištěných podmínek v podloží. „Nové konstrukce jsou speciálním zakládáním „připíchnuté" do dna. Při vrtání mikropilotových konstrukcí totiž docházelo k různým průnikům vody, průsakům. Nebylo to ale natolik markantní, aby hrozila havárie," dodal Olgerd Pukl.

„Zajímavá byla i montáž klapek. Museli jsme sem dopravit klapku o rozměrech 
20 metrů na 2,5 metru,"  připomněl vedoucí provozu Povodí Ohře Terezín Martin Matula. Ten také dodal, že třešničkou na dortu byla nutrie, která přehryzala součást ovládání jedné z klapek.