„Začíná se pozvolna propouštět. Hlavní vlna však ještě nepřišla. Zanikají některé pracovní poměry, ale takové to „gró" ještě nenastalo. Výpovědi má firma Johnson Controls rozložené až do září 2014," potvrdila vedoucí pobočky Úřadu práce ČR v Roudnici nad Labem Pavla Racinsky.

„K srpnu jsme realizovali asi čtyři dohody a pět v září. K propouštění ve větší míře dojde až během příštího roku, firmu opustí celkem okolo 1600 zaměstnanců. V říjnu společnost opustí další zaměstnanci. Z naší strany se ale bude jednat jen o jednotlivce. Jejich přesný počet se však nedá říct," uklidňoval personální manažer společnosti Ladislav Běhal.

Johnson Controls.Na roudnickém úřadu práce je v současnotsti zaevidovaných 1550 uchazečů o pracovní místa. „Oproti předešlým rokům je to nárůst, přesto to zatím není nic razantního. Nezaměstnanost se totiž doposud zvedala postupně, pomalu. Ekonomická situace v regionu je však taková, že uchazečům o pracovní místa nemáme v podstatě co nabízet. Velká bída," dodala Pavla Račinsky.

Kolik zaměstnanců půjde z Johnsonu v říjnu, se teprve dozví i roudnický úřad práce, který čeká na informace.

Rána pro region

Roudnická pobočka společnosti Johnson Controls má podle úřadu práce 1650 zaměstnanců. O místo jich přijde 1600. „Co to bude pro region znamenat, si zkuste odpovědět sami. Je to největší zaměstnavatel v okresu Litoměřice, ne jenom v Roudnici nad Labem. Bude to obrovský nárůst nezaměstnanosti na Roudnicku, ale i Štětsku a Litoměřicku, protože zaměstnanci firmy Johnson Controls jsou z celé této oblasti," sdělila Pavla Racinsky.

Propouštěl i Babiš

Alespoň malou nadějí pro Roudnicko byla firma Procházka, kde kvůli přesunu výroby masného průmyslu do jiné společnosti spadající pod Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše přišlo o práci více než 100 lidí, následné rozšíření výroby o lahůdky však nabízelo možnost vzniku nových pracovních míst.

„O firmě Procházka nemám absolutně žádné zprávy. Nezaznamenali jsme ani větší odchod, ale ani větší příliv zaměstnanců do této firmy," uzavřela vedoucí úřadu práce.