Návštěvníci festivalu budou mít příležitost nahlídnout pod pokličku zkušených kuchařů a ochutnat dobroty připravené z nejkvalitnějších surovin, ale také broukařské laskominy a lahůdky ze hlemýždí farmy.

Své umění při pódiové show představí před odjezdem na kuchařskou olympiádu do Erfurtu český tým Bidvest. Návštěvníci ochutnají pokrmy a nápoje, které měl na stole český král a římský císař Karel IV.

„Naše pozvání k prezentaci svého kulinářského umění letos přijal šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a spisovatelka a kuchařka Halina Pawlowská. Kuchařskou show spojí s představením svých nových kuchařek, které si budou moci návštěvníci nejen zakoupit, ale i vyhrát. Další známá osobnost, šéfkuchař Radek Šubrt, tentokrát vystoupí jako Mistr burger a ukáže přípravu oblíbených burgerů za použití kvalitního biohovězího z tuzemského chovu. Po velkém úspěchu z prvního ročníku se na pódium vrací hmyzí show, která proběhne v podání Brouknataliri.cz. Návštěvníci ochutnají například štíra na víně a řadu dalších broukařských laskomin," prozradila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu společnosti Zahrada Čech.

Ani letos nenecháme festival bez překvapení. Tentokráte v podání Hlemýždí farmy Barkona, která si nachystala lahodné pokrmy v podobě paštiky či kaviáru. Mezi nováčky se také představí Teplá kačka – vařená po vzoru starodávného receptu z Pekingu. Gastronomickou rodinu na festivalu tentokrát rozšíří rolovaná, škrábaná zmrzlina připravovaná na mrazicí desce. Pro úspěch z minulých ročníků nebude v programu chybět džezová show.

Na festivalu se budou prezentovat regionální i národní gastronomické podniky a také regionální potraviny Ústeckého kraje a jejich producenty. Záštitu na akcí převzala Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka severní Čechy, Okresní agrární komora Most, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a město Litoměřice. Festival bude moderovat Petr Zajíček spolu s kolegou z ústeckého rádia a zpěvákem Kamilem Bílským.

Základní jednodenní vstupné je 100 Kč, děti do 120 cm a držitelé ZTP/P mají vstup zdarma. Festivalovou měnou zůstávají ,,Liťáky" – cena jednoho činí 25 Kč. Za ně má návštěvník možnost negustovat nabízené pokrmy a nápoje. Festival je otevřen v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Úplně poslední akcí na Zahradě Čech bude v sobotu 15. října krajská výstava psů.