Ve středu pokračuje v Týdeníku Litoměřicko seriál Jak jsme žili na Litoměřicku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Litoměřicka, Roudnicka, Lovosicka i Štětska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

  V letošním roce sv. Martin na bílém koni opět nepřijel a posledních pár let si na Litoměřicku málokdo pamatuje opravdu zasněžené Vánoce a pořádnou zimu. Byly ale doby, kdy mrzlo tak, že se Labe dalo přejít z jednoho břehu na druhý suchou nohou, sáňkovalo se na každém svahu a hokejové kluby trénovali na rybnících. V dalším díle seriálu Jak jsme žili v Československu se na takovou opravdovou zimu podíváme. 

Ilustrační fotoProhlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu litomericky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.