Ve středu pokračuje v Týdeníku Litoměřicko seriál Jak jsme žili na Litoměřicku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Litoměřicka, Roudnicka, Lovosicka i Štětska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším seriálu Jak jsme žili v Československu se v Týdeníku Litoměřicka krátce podíváme na vojky a armády, které složily, nebo se jen "přehnaly" krajinou Litoměřicka.

Ilustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu litomericky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Ilustrační foto basketbal
Slavoj děti zachránil, říkají rodiče baskeťaček. Ze Slovanu jich přešlo dvacet