Moštárny v litoměřickém okrese provozují zahrádkáři v Litoměřicích a chovatelé v Úštěku. Pálenice už běží v Židovicích a v Žitenicích.

Zdejší společnost Severofrukt, jako jedna z mála zpracovatelských firem v Ústeckém kraji, v těchto dnech ukončila sušení podzimní odrůdy technického konopí jak ze své produkce, tak od několika velkých pěstitelů z celé ČR. Veškerá produkce technického konopí, kterého je letos desetkrát víc než loni, se exportuje k dalšímu zpracování v potravinářském, kosmetickém či automobilovém průmyslu v západní Evropě.

Sušárny po krátké technické přestávce okamžitě přecházejí na další program. Na jedné se v současné době už zpracovávají jablka, na druhé se suší petrželová nať, na třetí špenát a čtvrtá, která využívá odpadní teplo z bioplynové stanice v Račiněvsi, se připravuje sušení cibule z bio produkce.

Jablek je letos vlivem letního sucha málo, jsou menší a je z nich nižší výtěžnost. Severofrukt sušením zpracovává odrůdy Spartan, Golden Delicius a Idared, jednak na polotovar v podobě kostiček pro další zpracování, ale nově i na chipsy k přímé konzumaci. Další chipsy v biokvalitě vyrábí z červené řepy. Obojí je od léta výrobní novinkou. Mimo to se v Travčicích bez přestání vyrábí jablečné koncentráty v šesti druzích, o které je na trhu velký zájem. V provozu sterilované zeleniny se zpracovává zelí a červená řepa.

„Naše výrobky, mezi nimi tři koncentráty a čtyři druhy sušené zeleniny, kterým bylo uděleno právo nosit značku regionální potravina, se nyní objevují v prodejnách obchodního řetězce Billa nejen v Ústeckém kraji, ale i v Praze, kde je jim bylo vymezeno zvláštní místo. V Bille v předvánočním období uskutečníme prezentaci právě ze sortimentu jablečných koncentrátů. Do soutěže o značku regionální potravina chystáme v příštím roce přihlásit několik novinek," vysvětluje Václav Berger, obchodní manažer společnosti Severofrukt.

Firma letos rozšířila technologické vybavení, najela poloautomat na loupání a vakuování cibule s kapacitou 400 kilogramů za hodinu. V současné době se zpracuje 60 tun měsíčně a Severofrukt jí zásobuje hlavně výrobce lahůdek, provozovatele rychlé občerstvení převážně v Ústeckém kraji a Praze včetně své mateřské společnosti v Táboře. Cibule se pro zvýšení zaručení lhůty vakuuje nebo marinuje.