O ukončení šetření České školní inspekce v litoměřických mateřských školách informovala v pondělí 20. listopadu místní radnice. „Vedení města v tuto chvíli čeká na inspekční zprávu a protokol od České školní inspekce, kterou následně vyhodnotí,“ uvedl místostarosta Jiří Adámek na oficiálních stránkách.

Zkoumání je reakcí na stížnosti místních. Těm se nelíbí způsob fungování Mateřské školy Litoměřice, pod kterou spadá celkem 11 zařízení. Petici, kritizující poměry ve školkách a také jejich ředitelku Moniku Mejtovou, podepsalo 673 lidí. V textu, který předali zřizovateli, tedy radnici, zmiňují například podezření z bossingu či neempatický přístup k zaměstnancům, dětem i rodičům.

Město už avizovalo více či méně zásadní systémové změny.

Litoměřice chystají změny ve fungování školek. Ilustrační foto.
Litoměřice změní fungování školek. Přijaly také petici za odvolání ředitelky

„Šetření České školní inspekce se zaměřovalo nejen na způsob komunikace a práce vedení Mateřské školy Litoměřice, ale také na bezpečnost provozu jednotlivých mateřských škol, personální politiku, účetnictví, kvalitu stravy a řadu dalších aspektů důležitých k fungování mateřských škol,“ upozornila mluvčí městského úřadu Michaela Rozsypalová a dodala, že první opatření na základě kontroly už vedení školky učinilo. Je jím ukončení využívání základny na Mentaurově třídou s lesními prvky při MŠ Sedmikráska.

Inspekce totiž konstatovala, že mentaurovská základna a její přilehlé prostory nejsou pro děti bezpečné. Hrozí tam vysoké riziko úrazu. „V přilehlých prostorech se objevují nebezpečné předměty a místa, která ohrožují bezpečnost a život dětí. Vše bude řešeno s pronajímatelem základny,“ vysvětlila ředitelka MŠ Litoměřice Monika Mejtová důvody svého rozhodnutí.

Ilustrační foto
Šikana učitelek? Petice volá po odvolání ředitelky školek, město vše prověří

Než bude areál upraven, budou děti ze třídy s lesními prvky trávit čas poznávacími procházkami v Litoměřicích a v okolní přírodě. „Velmi nás mrzí, že jsme s ohledem na bezpečí dětí museli k tomuto kroku přistoupit. Naší snahou je, aby k nápravě došlo co nejdříve a děti se na Mentaurov mohly zase vrátit,“ doplnil místostarosta Adámek.

Mohlo by vás zajímat: Děsiví čerti krampusáci bavili dav v litoměřické Galerii Na Soutoku

Zdroj: Deník/Karel Pech