Jízda skončila po poledni v areálu ranče, kde se po krátkém odpočinku uskutečnily doprovodné akce, tradiční soutěže jezdců s koňmi. Na závěr slavnosti byly předány ceny a všichni se pobavili při hudbě. V pěkném přírodním areálu po bývalém lomu, který si upravili milovníci koní svépomocí, je i zookoutek, který se v srpnu rozrostl o první narozené mládě – kamerunského kozlíka. „Využili jsme příležitosti Václava Vydry a požádali ho, zda by se mohl stát kmotrem nového přírůstku a slavnostně ho pokřtil. Učinil tak rád a přispěl k dobré pohodě naší slavnosti," uvedla Tereza Henzlová. Kozlík dostal jméno Antonín.

Václav Vydra přivezl sebou dva dvacetileté hřebce Gustava a Démona, oba osedlal a při projížďce je vystřídal. „V tuto dobu jezdím Hubertovu jízdu, často skutečně jako loveckou, každý víkend. V Českém středohoří jsem poprvé, pozvání jsem přijal rád a jsem mile překvapen, jak se mladí nadšenci dokázali se slavností popasovat. Obdivuji i jejich pěkné zázemí," uvedl na adresu ranče Václav Vydra.

Ranč a nedaleké stáje využívá parta zhruba patnácti chovatelů a jezdců. Areál začali budovat před pěti lety, kdy si Tereza přivezla z Vysočiny klisnu Hamadan 11 SK a brzy nato získala hřebce Glen Larcon a začala je připravovat pro závody. U koní je Tereza už od 12 let a za stejnou dobu se vypracovala na profesionálku, což v posledních letech dokazuje i na soutěžích. S valachem jezdí vytrvalostní dostihy, letos z pěti závodů dojeli třikrát první a dvakrát druzí. Na poslední soutěži v jihočeských Pasekách na trati 58 kilometrů zvítězili s přehledem start – cíl.

„Z obnovené tradice Hubertovy jízdy mám velkou radost. Dnes tu bylo hodně rodičů s dětmi, proto chceme v příštím roce pro ně připravit dětský den a opět zkusit pobyt děti u koní. Přivítali bychom, kdyby nám děti třeba pomohly v péči o zvířata v zookoutku, od nich je pak jen kousek ke koním. Potěšilo nás, že Hubertovu jízdu podpořilo hodně sponzorů, a tak jsme mohli snahu soutěžících odměnit hezkými cenami," doplnila Tereza.
Zookoutek se rozrůstá, vedle kamerundských koz jsou tu dva kocouři, lamákem Bohouš, hejno hus a miniprasátko Hildegarda. Dost na to, aby sem mohli směřovat vycházky děti z mateřské či základní školy.