Lidé z roudnického sídliště Hracholusky se dočkají desítek nových parkovacích míst. Každý den se řidiči potýkají s problémy s parkováním. Občas mezi ně patří čtyřicetiletý Zdeněk. „Jezdím sem jen na návštěvu za známými, zaparkovat tu bývá opravdu problém,“ říká s tím, že je to však pochopitelné, když byla síliště projektována v době, kdy auto nevlastnil každý.

V pondělí 3. července započatá rekonstrukce ploch v Okružní a Neklanově ulici přinese nejen opravu současných stání, ale hlavně rozšíření. Plocha pro parkování v tomto místě se tak zhruba zdvojnásobí. „Stavba je zásadním krokem v řešení dlouhodobého nedostatku parkovacích míst v této lokalitě,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vancl.

Lidé ze sídliště rekonstrukci vítají. „Pár měsíců hluku a omezení se vydržet dá. Hlavní je, že konečně bude kde parkovat,“ myslí si Lenka, která v lokalitě bydlí i se svou rodinou.

Součástí projektu je také vybudování nových chodníků, míst pro přecházení a těch, které slouží k propojení parkovacích ploch s chodníkem na protilehlé straně komunikace v ulici Neklanova a Okružní.

Hotovo má být v listopadu

Podle návrhu získají bezbariérovou úpravu. Bezpečnostní situaci pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v místech pro přecházení zásadně zjednoduší také umístění varovných signálních pásů s hmatovou a kontrastní úpravou. „Součástí rekonstrukce je i realizace nového veřejného osvětlení,“ poznamenal Vancl a doplnil, že výstavba parkovacích stání proběhne postupně ve třech etapách. A to od krajů ke středu plánované parkovací plochy, s umožněním částečného využití již hotových úseků.

Termín dokončení stavby je naplánovaný na letošní listopad. Jednotlivé stavební etapy budou příslušnými značkami vymístěny vždy s týdenním předstihem. Podle příslibu zhotovitele budou práce na stavbě probíhat především v průběhu pracovního týdne od 7 do 17 hodin a podle potřeby i o víkendech od 8 do 16 hodin. Práce mohou dočasně omezit funkčnost veřejného osvětlení.