Právě ve čtvrtek 14. dubna totiž bude moderovat dobročinnou aukci na podporu Hospice sv. Štěpána v litoměřickém hradu. Akce začne v 17 hodin, samotná aukce, v níž se lidé budou ucházet o 22 fotografií a dalších 35 výtvarných děl, o hodinu později.

„Nápad na aukci vzešel od členů místního sdružení fotografů FotoporoT, kterým moc děkujeme za ochotu a pomoc s celou organizací. Umělečtí fotografové do aukce věnovali nádherné snímky z regionu i celého světa. Hosté se mohou těšit také na díla od místních umělců, jako jsou Libor a Tereza Pisklákovi, Václav Alois Šrůtek či Denisa Grimmová. Své výtvory ovšem nabídli například i sklář Jan Huňát nebo přední český designér Maxim Velčovský," uvedla Irena Vodičková z Hospice sv. Štěpána, který se aukci následně rozhodl spojit s oslavou 15. výročí svého založení.

Chybět tak nebude ani příjemná hudba, raut, ochutnávka vín nebo narozeninový dort. V průběhu večera navíc bude možné setkat se nejen se sestřičkami, ale i dalšími současnými i bývalými zaměstnanci hospice a jeho zakladateli.

Čtvrteční program začne v 17 hodin, kdy si bude možné všechna nabízená umělecké díla v sále hradu prohlédnout a současně se do aukce registrovat. Deset minut před 18. hodinou si její účastníci aukci nejprve vyzkouší a poté už se do ní vrhnou naostro.
„Při cvičném pokusu se bude dražit marmeláda od naší paní ředitelky. Poté bude zahájena moderovaná i tichá aukce všech darovaných děl. Úspěšní zájemci mohou na místě platit hotově i kartou," doplnila Irena Vodičková.

Výtěžek hospic použije na nákup léků proti bolesti a zdravotnický materiál. Jeho personál proto děkuje všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří se do akce zapojili.