Litoměřický hlásek, který vloni oslavil už padesát let od svého založení v Litoměřicích, a jeho dva přípravné sbory Kukačky a Berušky, se v letošním školním roce rozrostl o další sbor. Nový sbor vznikl na pobočce litoměřické ZUŠ na základní škole v Bohušovicích nad Ohří pod stejným názvem jako litoměřický - Kukačky.

„Dohodli jsme se s ředitelkou této základní školy, že vyjdeme vstříc žákům této školy a jejich rodičům, kteří měli zájem o sborový zpěv, ale v účasti ve sboru jim bránilo dojíždění z Bohušovic. Sestavili jsme zde nový dětský pěvecký sbor, také přípravný pro Litoměřický Hlásek, pod stejným názvem Kukačky. Je to z toho důvodu, že v litoměřických Kukačkách mám 13 dětí a v Bohušovicích 11, a tak je na různá vystoupení a soutěže spojuji do jednoho sboru. Ukázalo se, že to byl dobrý krok a jsem za tuto spolupráci s ředitelkou bohušovické základní školy velmi ráda,“ uvedla sbormistryně všech sborů Jana Nováková.

Litoměřický Hlásek nyní připravuje na mezinárodní soutěž dětských pěveckých sborů, která se bude 14. - 15. dubna konat v Bratislavě. Na jaře se zároveň sbory zúčastní Krajského kola celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů, které se uskuteční v Chlumci u Ústí nad Labem.

Na své si přijdou i rodiče malých sboristů, a to hned 12. dubna na jarním koncertu pro rodiče, kde sbory ukážou svým nejbližším, co se v průběhu roku naučily.

Kateřina Bizzarri