O nadační příspěvek zažádalo celkem 27 jednotlivců, s ohledem na množství zajištěných financí jich nakonec bylo podpořeno 20 celkovou hodnotou 99 tisíc korun.

„Projekt považujeme za velmi úspěšný a oblíbený, v příštím roce již překročíme hranici milionu korun, které Fond Henlich vynaložil na podporu projektů mladých lidí,“ uvedl PR manažer firmy Hennlich Martin Jonáš.

Ilustrační foto.
Chlapec z Litoměřicka měl hrát Modrou velrybu

Čtvrtina financí byla letos vyplacena v programu Jakou barvu má naděje?, který pomáhá dětem a mladistvým z dětských domovů. Na podporu v tomto programu dosáhla například Naděje, která v letošním roce pro děti z azylových domů uspořádá příměstský tábor. Dalších 30 procent financí bylo vynaloženo v programu Proměnlivé palety na podporu kulturního života v Litoměřicích.

Zde byl podpořen například projekt Jakuba Kacara, který uspořádá koncert litoměřických muzikantů. Zbylých 45 procent potom putuje na jednorázové sportovní akce v programu Žlutou kartu nedostanu. Byl tak podpořen například jachtařský závod, turnaj ve stolním tenisu nebo vánoční taneční show.

Do zbylých oblastí podpory Zelená je život – na zlepšení ochrany životního prostředí, Na červenou zastav – na zlepšení podmínek provozu a silnicích a Za šedou kůru mozkovou – na podporu vzdělávání nebyly přihlášeny žádné projekty.

Čarodějnice v Chodovlicích na Třebenicku
Čarodějnice: Lampionový průvod nebo volba Miss