Oprava cisterny CAS 25 K Liaz, na které došlo při jednom ze zásahů k poruše motoru, byla dokončena.

U vozu musela být provedena generální oprava, která vyšla na téměř 160 000 Kč. „Vozidlo je již opět připraveno k výjezdům. Pro naší jednotku je to velká úleva. Auto totiž disponuje veškerým potřebným vybavením, jako je motorová pila, plovoucí čerpadlo, dýchací přístroje, či elektrocentrála. Do našeho druhého vozu Š 706 RTHP se výbava v takovémto rozsahu nevešla,“ řekl velitel jednotky Jiří Bumbálek.

Podle vyjádření vedení města tento měsíc navíc očekávají roudničtí hasiči další významné přírůstky do vozového parku. Na základě rozhodnutí radních a zastupitelů bude pro sbor zakoupena velkokapacitní cisterna CAS 32 T 815, jejíž předností je to, že má nádrže na 8200 litrů vody a na 800 litrů pěnidla. Vozidlo nahradí zastaralou techniku Š 706 RTHP, která již dlouhodobě nevyhovuje požadavkům dnešní doby.

Dalším novým vozem bude VW Sharan, který jednotce bezplatně přidělila Probační a Mediační služba ČR Praha. Auto nahradí rovněž dosluhující Felicii, kterou hasiči používali jako velitelský automobil, k přepravě hasičů na místo zásahu, ale také např. pro převoz a nákup materiálu. „Díky sponzorským darům, které se nám podařilo zajistit a díky štědrosti dárců, bude vozidlo v následujícím období upraveno jako hasičské,“ doplnil Bumbálek.

Oba nové vozy budou představeny na Roudnickém vinobraní na zámku, které proběhne 17. září.