Jejich spektrum se neustále rozšiřuje. Vhodná doba k výběru správného kroužku je právě teď.

Mažoretky, keramika, volejbal, balet – to všechno jsou poměrně tradiční zájmové kroužky. V současné době je však výběr kroužků mnohem širší. Děti mohou navštěvovat například lezení, golf, ale také graffiti ateliér, včelařský kroužek nebo glamourdance.

„Na golf chodí můj syn Martínek. K tomu navštěvuje ještě judo a výtvarku. Dcera Markétka chodí na fotbal, sbor a streetdance. Všechny kroužky si vybírají sami. Já se je 
sice snažím nasměrovat, ale 
v konečném výsledku záleží jen na nich," řekla maminka 
z Litoměřic Zuzana Rambousková.

Náklady na kroužky pro obě její děti jí vycházejí přibližně na 1 000 korun měsíčně. Platí pololetně, celkem tedy vždy okolo šesti tisíc. Takové náklady má většina kroužků. Některé lze uhradit na rok dopředu, jiné se platí pololetně či měsíčně. Záleží na provozovateli či na dohodě.

Včelařský kroužek provozuje v Litoměřicích Dům dětí a mládeže Rozmarýn. Tuto neobvyklou zálibu v dětech rozvíjí již tři roky. A zájem je veliký. „V minulém roce jsme měli přihlášených dvacet dětí. Kroužek je výsledkem spolupráce s Českým svazem včelařů. Máme skvělého vedoucího, který děti připravuje na celorepublikovou soutěž. V Rozmarýnu je i naše včelstvo a koncem roku pořádáme medobraní. Děti si domů odnášejí vlastnoručně vyrobený med. Je to přínosný kroužek a troufám si říct, že díky naší spolupráci se svazem vyrůstá v Litoměřicích nová generace mladých včelařů," sdělila ředitelka Litoměřického Domu dětí a mládeže (DDM) Rozmarýn Zuzana Bendová.

Kroužky v DDM Rozmarýn  začínají ve druhé polovině září. Pro všechny zájemce však zařízení připravuje na 5. září Den otevřených dveří v Jiráskových sadech. Tam si mohou děti i rodiče vyzkoušet některé ze zájmových kroužků a seznámit se s jejich vedoucími. Děti od předškolního věku až po středoškoláky si mohou vybrat ze 46 kroužků od nejúspěšnější keramiky, kde vloni pravidelně tvořilo 60 dětí, přes jezdectví nebo tai-chi až po vědecké kroužky či glamourdance. Kurzy pro děti pořádá od září také golfové hřiště Kotlina Terezín. Hlásit se mohou děti od šesti let. Lezení mohou mladí horolezci trénovat od 
4. září s kroužkem Brabenci na Písečném ostrově.

Zajímavé!

Keramika nebo plavání? Tyto tradiční kroužky jsou sice stále oblíbené. Spektrum nabídky se však rozšířilo i o tyto kroužky:
- golf
- graffiti ateliér
- glamourdance
- minikáry
- včelařství
- lezení
- fantasy a deskové hry
- break dance
- tai-chi
- zumba
- clogging (tanec patou, špičkou)