V provizorním režimu by mohlo vážně poškozené hřiště začít fungovat v září. „Zahnila nám tráva, všechno budeme přesívat. Pracujeme na tom, abychom to v průběhu letošního roku dali do pořádku a příští rok mohli hrát," uvedl Hamr. Voda podle jeho slov poškodila 90 procent hřiště.

Nový trávník
Nachází se v blízkosti řeky Ohře a také terezínského opevnění, kterým vede soustava vodních kanálů. S tím, že ho může zasáhnout povodeň, jeho majitelé počítali. Škody ale vznikly především proto, že tudy voda jen neprotekla, ale zůstala stát.

„S povodněmi zkušenosti máme, jsme v záplavovém území. Hřiště je v takovém bazénu, který se vypouští přes terezínskou pevnost. Město ale zrovna dělá protipovodňová opatření, demontovala se čerpadla a jsou nefunkční stavidla, která dřív při povodních vodu odpouštěla. Kvůli tomu nám tu voda zůstala o 14 dnů déle a shnilo nám to tu," vysvětlil Hamr. Dodal, že na některých místech jsou stále kaluže vody.

Nejhorší v ČR
Voda také poškodila objekt, ve kterém je zázemí a restaurace. Hladina tu podle Hamra dosáhla do výšky 2,7 metru. „Zezadu od parkoviště hladina vody téměř plynule přecházela do střechy," uvedl.

Podle jeho slov je terezínské hřiště povodněmi nejpostiženější ze všech golfových areálů, které byly v červnu zaplavené. „Pokud vím, ostatní už budou brzy hrát nebo už mají areály v provozu," řekl. Od soboty funguje v provizorním režimu například golfový resort v Hodkovičkách.