Golfisté krátkou sezónu ukončili 20. listopadu. Od neděle však mohou využívat zařízení Indoor Golf instalované v pavilonu M na výstavišti Zahrada Čech.

„Je to senzace, že nemusíme jezdit do podobných zařízení, z nichž nejbližší jsou v Ústí n. L. a Teplicích, a nevypadneme z kondice. Jirka Chládek nám tu vytvořil ideální podmínky a věřím, že budeme dobře připraveni naskočit do nové sezóny a naše družstvo do závodů ve 2. lize, kde jako jediní zastupujeme Ústecký kraj. V uplynulém ročníku jsme měli nakročeno k dalšímu postupu, ale povodeň naše ambice zhatila. Jezdili jsme hrát na jiná hřiště a s kolektivem dětí jsme absolvovali formou výletů letní soustředění," říká Tomáš Hubáček, trenér a kapitán druholigového týmu Maria Theresia Golf Clubu v Terezíně. V něm ještě nastupovali Jaroslav Kalašnikov, Jan Hubáček, Václav Froněk, Josef Jahelka a Matěj Wünsch.

Indoor Golf má dvě místa. Na jednom je projekční místnost s moderním kvalitním profesionálním simulátorem, který nahrazuje skutečnou hru na hřišti.

Na druhém odpaliště se čtyřmi cvičnými drivingovými rohožemi.

„U simulátoru se před hráčem promítají různá česká i světová hřiště, na které odpaluje z jednoho místa míčky. Poté se mu graficky znázorňuje jeho let. Lze na něm využít jak pojetí závodu, tak zábavné hry. V počítači je nahráno zhruba 150 golfových hřišť. Na cvičném odpališti se procvičuje švih či postoj, stejně jako na venkovním hřišti," vysvětluje Jiří Chládek ze společnosti Výstavy Litoměřice.

Indoor Golf je otevřený každý den od 8 do 21 hodin, ke hře je však třeba se objednat. Zájemci mají k dispozici sociální zázemí, občerstvení i půjčovnu golfových holí.