Přestože Strana důstojného života existuje už rok, v okrese Litoměřice je nováčkem. S 11 členy se lovosická místní organizace stává zatím největší místní organizací v Ústeckém kraji.

„Mám organizační schopnosti na to, abych dal novou stranu dohromady. Budu ale bojovat za to, abych se nestal jejím předsedou. Chci pomáhat a předávat své zkušenosti. Na přípravu do komunálních voleb máme dva roky,“ říká Arpád Gebur. Doufá, že jako člen nové strany snáze prosadí některé svoje návrhy jako zastupitel. „Nevidím například žádný přínos ve zřízení městské policie v Lovosicích. Lidi by si měli sami v anketě rozhodnout, jestli ji chtějí nebo ne. Oslovil jsem asi 90 lidí. Z mých soukromých průzkumů vyplývá, že městkou policii by chtělo pouze 30 % z nich. Strážníci by nás měli ročně stát asi čtyři miliony korun. Odhaduji, že roční náklady budou nakonec vyšší. Osobně bych tyto peníze raději viděl vložené do oprav chodníků, později do výstavby startovacích bytů,“ říká Gebur.

Jak sám přiznává, Strana důstojného života se od České strany sociálně demokratické příliš neliší. „Je ale s jinými lidmi. To je to nejdůležitější,“ poukazuje na názorové rozdíly uvnitř strany, na nedodržování volebního programu, na špatnou komunikaci se členskou základnou Gebur. Sám se pak netají tím, že nesouhlasí například s výběrem sociálně demokratických kandiátů za Litoměřicko do krajského zastupitelstva.

Zakladatelkou Strany důstojného života (SDŽ) je Jana Volfová, bývalá členka ČSSD, patronem strany Miloš Zeman. Ustavující schůze SDŽ proběhne za účasti její předsedkyně během dubna.

„Za uplynulý rok a půl opustilo naši organizaci dvanáct lidí. Za stejné období do ní vstoupilo šest nových členů,“ říká předseda litoměřického okresního výkonného výboru ČSSD a lovosický zastupitel Jan Piegl mladší.

„Její práce a strategie v komunální politice je postavena především na týmové práci a maximáním nasazení všech zúčastněných. Místní organizace v Lovosicích je v současné době v dobré kondici. Naši zastupitelé plní odpovědně a důstojně roli konstruktivní opozice, členové se aktivně podílejí na připravované předvolební kampani, probíhá komunikace s občany města,“ zdůraznil Jan Piegl mladší.