Tři galerijní místnosti jsou zaplněny desítkami textilních prací, vyrobených technikou patchworku. Jejich autorka Eva Böhmová z nedaleké Černuce výstavu nazvala „Patchwork s láskou".

Řada vystavených děl byla vyrobena jako dárky, na nichž je ztvárněna krajina Podřipska, domov a nejdůležitější události v životě obdarovaného. Autorská výstava, jejíž vernisáž navštívilo na čtyřicet příznivců tohoto umění, představuje práce vyrobené technikou záplatování od jejich prvopočátků až po současnost. Některé předměty mají rozměr obrázků, jiné velikost přikrývek, které při pověšení na stěnu imitují tapisérie či gobelíny. Materiálem pro pestré předměty, mezi kterými jsou například kabelky, ale i saka, nejsou ledajaké hadříky, ale velmi cenné látky.

„Výstava, kterou připravila Nadace – Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří, obsahuje 25 patchworkových quiltů, které stojí za zhlédnutí. Protože se jedná o první autorskou výstavu, měla Eva Böhmová hodně práce, aby shromáždila své výrobky od přátel z celé republiky. Příznivci tohoto umění se s ní můžou na Vodním hradu setkat při dvou workshopech, na kterých bude představovat techniky výroby a pohovoří i ideové přípravě obrazců. Jeden workshop proběhne při Budyňské koruně 25. června a druhý při Keltském kruhu 11. července," uvedl Petr Medáček, starosta města.

Výstava je stejně jako prohlídka Vodního hradu přístupná od úterý do neděle v době od 10.30 do 12.30 a od 13 do 17 hodin.