„Využijte ještě příležitosti a přijďte se v adventním čase podívat nejen na mimořádnou výstavu Arcidiecézní muzeum JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze, ale i do galerie Gotické dvojče na výstavu obrazů Andrey Králové. Stojí to za to. Všechny naše aktuální výstavy i stálé expozice jsou pro vás otevřeny zdarma,“ vzkázali pracovníci galerie.

Mimořádný výstavní projekt Galerie a muzea litoměřické diecéze a Arcidiecézního muzea v Olomouci představí sbírky, stálé expozice i programové zaměření dvou výjimečných institucí svého druhu v České republice, které se věnují prezentaci duchovně zaměřeného umění.

Olomoucké Arcidiecézní muzeum prezentuje v Litoměřicích výběr uměleckých předmětů z bohatých sbírek olomouckých biskupů a arcibiskupů dochovaných jak v Arcibiskupském paláci v Olomouci, tak na zámku v Kroměříži, stejně jako mecenášské aktivity olomouckých kanovníků. Mezi významné exponáty patří například fragment reliéfu Klanění tří králů z druhé poloviny 13. století, socha Madony z Hrušek z 14. Století nebo sousoší Olivetské hory z Pustiměře pocházející z let 1480–1490.

V Gotickém dvojčeti si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu výtvarnice Andrey Králové, která svou tvorbou zasahuje do různých médií od malby, kresby, loutek až po scénické a kostýmní návrhy.