„Chtěl bych poděkovat generálnímu partnerovi celé výstavy, kterým je Ústecký kraj, a hlavním partnerům: Vinařskému fondu ČR, Cechu českých vinařů, agrární komoře České republiky, okresní agrární komoře Most, Ministerstvu zemědělství ČR, Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu, městům Litoměřice a Ústí n. L. Mám radost z toho, že se jako partneři výstavy v letošním roce prezentovala další města Most, Roudnice n. L., Žatec a Kadaň. Děkuji také partnerům, kteří tuto výstavu podpořili, a odborným garantům výstavy. Návštěvníci obdivovali krásný litoměřický hrad a ocenili přístup pracovníků domu kultury i hradu," dodává Pavel Kacerovský.

Vyzdvihl také přínos ke skvělé atmosféře akce, který měla cimbálová muzika Slovácko mladší a Jožka Šmukař. Příjemným doplňkem byl také program Víno a zdraví a potraviny značky Klasa.

Jak ředitel dále uvedl, akce byla důstojnou připomínkou výročí Karla IV.

Na akci byla také poprvé udělena Cena čtenářů Deníku. Na základě hlasování veřejnosti ji získalo Vinařství Volařík z Mikulova.

Pořadatelé už stanovili termín dalšího, patnáctého ročníku výstavy Vinařské Litoměřice. Uskuteční se o „povelikonočním" víkendu 21. a 22. 4. 2017.