Hlavním hitem byl sobotní odpolední program s projížďkou vojenské techniky a seskokem parašutistů.

Jedenáct družstev závodilo v požárním útoku na travčickém fotbalovém stadionu. „Družstva měla pět minut na přípravu, a pak proběhlo vlastní stříkání na cíl. Rozhodoval čas naplnění," nastínil starosta SDH Travčice Petr Kirchner disciplínu, ve které závodily dvě hlavní kategorie ženy a muži. „V Travčicích máme jednu raritu. Starší pánové nám tvoří starou gardu, která se po letech znovu zapojila."

Po zhruba čtyřech hodinách, kdy družstva z Travčic, Oleška, Bohušovic, Čížkovic, Lukavce, Klapý či Senomat dozávodila, návštěvníci poutě zaměřili pozornost na divadelní představení pro děti a projížďky vojenskou technikou.

„Jsme rádi, že se to podařilo domluvit a rodiče s dětmi si mohli vyzkoušet, jaké to je jezdit ve vojenském voze," sdělil travčický starosta Miloš Řepa. „Bohužel se na poslední chvíli kvůli zásahu omluvila Speciální pořádková jednotka Policie ČR."

Děti dále ocenily shazování bonbonů z letadla. Poté, co laskominy zabalené do krepáku dopadly k zemi, dva parašutisté ukázali seskok na hřiště. V neděli Travčická pouť skončila fotbalovým utkáním.