Nutno dodat, že Paní módě. Do Litoměřic totiž zavítala s kolekcí oblečení přední česká návrhářka Tatiana Kovaříková. Zaujala nejen modely, vhodnými pro běžné nošení, ale i perfektním střihem kostýmků, čistými liniemi a elegantními šaty.

„Z Litoměřic se stalo nádherné město. Paradoxní na tom je, že v Ústí nad Labem, kde jsem se narodila a prožila dětství, jsem dosud módní přehlídku nedělala,“ přiznala ikona české módy, jenž vytvořila mnoho modelů pro celebrity, mezi něž patří i Helena Vondráčková nebo Hana Zagorová.

Večerními šaty okouzlila publikum i slovenská módní návrhářka Zuzana Bottková. Potlesk od téměř čtyř stovek diváků sklidil také domácí výrobce spodního prádla Timo, pro něhož byla páteční přehlídka jednou z mála možností prezentace na domácí půdě. Přitom Timo patří mezi dynamicky se rozvíjející firmy se sítí vlastních prodejen, na jejichž pultech najdeme nejen spodní prádlo, ale i plavky. Kolekcí oblečení zaujal i litoměřický butik Emis, sázející především na italské a francouzské modely.

Zpestřením večera se stalo pěvecké vystoupení finalisty SuperStar Bena Cristovao, který se dvěma kolegy předvedl skvělé taneční výkony. Pětadvacet růží, které rozdal v publiku, vzápětí potěšilo mnoho žen. Co růže, to výhra v tombole s řadou zajímavých cen.

Organizátorem společenského večera s charitativním podtextem byla litoměřická organizace Občanské demokratické strany a Nadační fond Kalich Alexandra Vondry. Starosta Ladislav Chlupáč a senátor Alexandr Vondra v průběhu večera vystoupili na pódium, aby každý předal desetitisícový šek předsedovi dozorčí rady Městské nemocnice v Litoměřicích Radku Lončákovi.

„Částka bude využita na zkvalitnění prostor gynekologického oddělení, jehož rekonstrukce v těchto dnech probíhá,“ uvedl Radek Lončák.

Eva Břeňová